CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 30.09.2022

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Failure I can live with. Not trying is what I can't handle.”

Sanya Richards-Ross, Medalie de aur, Atletism

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 29 august 2022

Simbol Denumire 29.08.2022
EUR   Euro4.8707-0.0027
USD   Dolarul SUA4.8917+0.0178
XAU   Gramul de aur270.9012-3.2752
AUD   Dolarul australian3.3551-0.0448
CAD   Dolarul canadian3.7427-0.0245
CHF   Francul elveţian5.0576+0.0035
CZK   Coroana cehă0.1980+0.0004
DKK   Coroana daneză0.6548-0.0004
EGP   Lira egipteană0.2547+0.0008
GBP   Lira sterlină5.7141-0.0505
100HUF   100 Forinți maghiari1.1881-0.0018
100JPY   100 Yeni japonezi3.5283-0.0318
MDL   Leul moldovenesc0.2513-0.0007
NOK   Coroana norvegiană0.4994-0.0047
PLN   Zlotul polonez1.0256-0.0001
SEK   Coroana suedeză0.4582-0.0020
TRY   Noua lira turcească0.2690+0.0009
XDR   DST6.3624-0.0027
RUB   Rubla rusească0.0802-0.0004
BGN   Leva bulgarească2.4903-0.0014
ZAR   Randul sud-african0.2887-0.0004
BRL   Realul brazilian0.9666+0.0129
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.7069-0.0032
INR   Rupia indiană0.0612+0.0002
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3621-0.0035
MXN   Peso-ul mexican0.2434-0.0012
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.9891-0.0370
RSD   Dinarul sârbesc0.04150
UAH   Hryvna ucraineană0.1327+0.0005
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.3319+0.0050
HRK   Kuna croată0.6485-0.0002
THB   Bahtul thailandez0.1341-0.0011

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG