CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 29.11.2021

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Success is how high you bounce when you hit bottom.”

George S. Patton

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 24 noiembrie 2021

Simbol Denumire 24.11.2021
EUR   Euro4.9491+0.0004
USD   Dolarul SUA4.4127+0.0170
XAU   Gramul de aur253.7999-0.0225
AUD   Dolarul australian3.1843+0.0085
CAD   Dolarul canadian3.4781+0.0263
CHF   Francul elveţian4.7159-0.0041
CZK   Coroana cehă0.1941-0.0006
DKK   Coroana daneză0.66550
EGP   Lira egipteană0.2802+0.0004
GBP   Lira sterlină5.8974+0.0197
100HUF   100 Forinți maghiari1.3455+0.0106
100JPY   100 Yeni japonezi3.8358+0.0085
MDL   Leul moldovenesc0.2488+0.0005
NOK   Coroana norvegiană0.4945+0.0037
PLN   Zlotul polonez1.0590+0.0095
SEK   Coroana suedeză0.4855-0.0037
TRY   Noua lira turcească0.3529-0.0044
XDR   DST6.1504+0.0154
RUB   Rubla rusească0.0592+0.0006
BGN   Leva bulgarească2.5304+0.0002
ZAR   Randul sud-african0.2785+0.0002
BRL   Realul brazilian0.7920+0.0053
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6908+0.0027
INR   Rupia indiană0.0593+0.0002
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3717+0.0019
MXN   Peso-ul mexican0.2077-0.0009
NZD   Dolarul neo-zeelandez3.0479+0.0028
RSD   Dinarul sârbesc0.04210
UAH   Hryvna ucraineană0.1639+0.0004
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.2014+0.0048
HRK   Kuna croată0.6577+0.0004
THB   Bahtul thailandez0.1324-0.0005

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG