CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 28.09.2021

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Nu lăsa să interfereze ceea ce nu poţi face cu ceea ce poţi face”

John R. Wooden

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 2 septembrie 2021

Simbol Denumire 02.09.2021
EUR   Euro4.9386+0.0041
USD   Dolarul SUA4.1672-0.0084
XAU   Gramul de aur243.4013-0.1199
AUD   Dolarul australian3.0784+0.0152
CAD   Dolarul canadian3.3071-0.0058
CHF   Francul elveţian4.5498-0.0051
CZK   Coroana cehă0.1947+0.0009
DKK   Coroana daneză0.6642+0.0006
EGP   Lira egipteană0.2658-0.0003
GBP   Lira sterlină5.7492+0.0071
100HUF   100 Forinți maghiari1.4220+0.0048
100JPY   100 Yeni japonezi3.7894+0.0030
MDL   Leul moldovenesc0.2359-0.0007
NOK   Coroana norvegiană0.4795-0.0009
PLN   Zlotul polonez1.0955+0.0028
SEK   Coroana suedeză0.4846+0.0009
TRY   Noua lira turcească0.5029+0.0001
XDR   DST5.9387-0.0027
RUB   Rubla rusească0.0572+0.0001
BGN   Leva bulgarească2.5250+0.0021
ZAR   Randul sud-african0.2902+0.0015
BRL   Realul brazilian0.8035-0.0073
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6450-0.0006
INR   Rupia indiană0.0570-0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3596-0.0005
MXN   Peso-ul mexican0.2087+0.0005
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.9541+0.0114
RSD   Dinarul sârbesc0.04200
UAH   Hryvna ucraineană0.1544-0.0010
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1345-0.0024
HRK   Kuna croată0.6585-0.0004
THB   Bahtul thailandez0.1284-0.0007

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG