CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 28.09.2021

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Nu lăsa să interfereze ceea ce nu poţi face cu ceea ce poţi face”

John R. Wooden

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 20 august 2021

Simbol Denumire 20.08.2021
EUR   Euro4.9338+0.0060
USD   Dolarul SUA4.2258+0.0115
XAU   Gramul de aur242.0234-0.3243
AUD   Dolarul australian3.0079-0.0098
CAD   Dolarul canadian3.2699-0.0357
CHF   Francul elveţian4.6037+0.0037
CZK   Coroana cehă0.1934+0.0006
DKK   Coroana daneză0.6634+0.0008
EGP   Lira egipteană0.2692+0.0012
GBP   Lira sterlină5.7544-0.0138
100HUF   100 Forinți maghiari1.4084+0.0056
100JPY   100 Yeni japonezi3.8539+0.0104
MDL   Leul moldovenesc0.2392-0.0002
NOK   Coroana norvegiană0.4653-0.0033
PLN   Zlotul polonez1.0748-0.0003
SEK   Coroana suedeză0.4781-0.0019
TRY   Noua lira turcească0.4946+0.0009
XDR   DST5.9843+0.0101
RUB   Rubla rusească0.0567-0.0002
BGN   Leva bulgarească2.5226+0.0031
ZAR   Randul sud-african0.2754-0.0024
BRL   Realul brazilian0.7803-0.0030
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6503+0.0011
INR   Rupia indiană0.0568+0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3570-0.0014
MXN   Peso-ul mexican0.2085-0.0005
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.8810+0.0052
RSD   Dinarul sârbesc0.0420+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1585+0.0002
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1504+0.0030
HRK   Kuna croată0.6579+0.0012
THB   Bahtul thailandez0.1266+0.0003

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG