CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 07.05.2021

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Succesul nu constă în a nu greși niciodată, ci a nu face aceeași greșeală două ori.”

George Bernard Shaw

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 29 aprilie 2021

Simbol Denumire 29.04.2021
EUR   Euro4.9247-0.0023
USD   Dolarul SUA4.0621-0.0206
XAU   Gramul de aur231.9385+0.0778
AUD   Dolarul australian3.1610-0.0009
CAD   Dolarul canadian3.3003+0.0103
CHF   Francul elveţian4.4687+0.0101
CZK   Coroana cehă0.1905+0.0007
DKK   Coroana daneză0.6623-0.0003
EGP   Lira egipteană0.2594-0.0007
GBP   Lira sterlină5.6700-0.0004
100HUF   100 Forinți maghiari1.3649+0.0045
100JPY   100 Yeni japonezi3.7269-0.0202
MDL   Leul moldovenesc0.2288+0.0008
NOK   Coroana norvegiană0.4954+0.0020
PLN   Zlotul polonez1.0769+0.0015
SEK   Coroana suedeză0.4866-0.0006
TRY   Noua lira turcească0.4988+0.0004
XDR   DST5.8405-0.0171
RUB   Rubla rusească0.0547+0.0001
BGN   Leva bulgarească2.5179-0.0012
ZAR   Randul sud-african0.2859+0.0018
BRL   Realul brazilian0.7603+0.0115
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6280-0.0017
INR   Rupia indiană0.05490
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3665-0.0001
MXN   Peso-ul mexican0.2040+0.0003
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.9460+0.0025
RSD   Dinarul sârbesc0.04190
UAH   Hryvna ucraineană0.1464-0.0006
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1059-0.0056
HRK   Kuna croată0.6519+0.0001
THB   Bahtul thailandez0.1301-0.0001

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG