CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 06.07.2022

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Pentru a reuşi în viaţă, ai nevoie de două lucruri: de ignoranţă şi de încredere.”

Mark Twain

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 29 aprilie 2021

Simbol Denumire 29.04.2021
EUR   Euro4.9247-0.0023
USD   Dolarul SUA4.0621-0.0206
XAU   Gramul de aur231.9385+0.0778
AUD   Dolarul australian3.1610-0.0009
CAD   Dolarul canadian3.3003+0.0103
CHF   Francul elveţian4.4687+0.0101
CZK   Coroana cehă0.1905+0.0007
DKK   Coroana daneză0.6623-0.0003
EGP   Lira egipteană0.2594-0.0007
GBP   Lira sterlină5.6700-0.0004
100HUF   100 Forinți maghiari1.3649+0.0045
100JPY   100 Yeni japonezi3.7269-0.0202
MDL   Leul moldovenesc0.2288+0.0008
NOK   Coroana norvegiană0.4954+0.0020
PLN   Zlotul polonez1.0769+0.0015
SEK   Coroana suedeză0.4866-0.0006
TRY   Noua lira turcească0.4988+0.0004
XDR   DST5.8405-0.0171
RUB   Rubla rusească0.0547+0.0001
BGN   Leva bulgarească2.5179-0.0012
ZAR   Randul sud-african0.2859+0.0018
BRL   Realul brazilian0.7603+0.0115
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6280-0.0017
INR   Rupia indiană0.05490
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3665-0.0001
MXN   Peso-ul mexican0.2040+0.0003
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.9460+0.0025
RSD   Dinarul sârbesc0.04190
UAH   Hryvna ucraineană0.1464-0.0006
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1059-0.0056
HRK   Kuna croată0.6519+0.0001
THB   Bahtul thailandez0.1301-0.0001

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 06.07.2022 | Finante-Banci

    EY România - Obligația de a utiliza sistemul național RO e-facturare în contractele de achiziție publică - punct de vedere

    O directivă a Uniunii Europene din 2014, prevede facturarea electronică în domeniul achizițiilor publice. Aceasta oferă și cadrul prin care s-a decis elaborarea unui standard comun al facturii electronice și prevede obligația statelor membre UE de a adopta la nivel național norme care să oblige entitățile contractante să accepte facturile emise potrivit acestui standard de operatorii economici.

  • 06.07.2022 | Economie

    Prioritizarea emoțiilor devine o cheie de succes în transformarea companiilor

    Potrivit unui sondaj realizat de EY împreună cu Said Business School din cadrul Universității Oxford, factorii care influențează succesul unei companii își au rădăcinile în emoțiile umane. Studiul a fost realizat pe un eșantion de 935 de persoane cu funcții de conducere și subordonați direct ai acestora, cărora li s-au adăugat 1127 de angajați din 23 de țări și 16 sectoare de activitate diferite.

  • 01.07.2022 | HR/Cariere

    Studiu Deloitte: majoritatea femeilor care lucreaza resimt un nivel tot mai mare de stres, multe se simt epuizate si planuiesc sa demisioneze

    Potrivit studiului Deloitte Women @ Work 2022, 53% dintre femeile care lucrează în prezent se confruntă cu un nivel de stres mai mare decât în urmă cu un an, în vreme ce 46% susțin că sunt deja epuizate. Mai mult, 40% dintre acestea aleg să demisioneze din cauza burnout-ului (epuizării totale), în vreme ce mai mult de jumătate din femeile care au participat la acest studiu, vor să renunțe la actualul angajator în următorii doi ani. Doar 10% dintre respondenți spun că plănuiesc să își mențină locul de muncă actual.

  • 01.07.2022 | Mediu

    #viatafaraplastic - Start Patrula Zero Plastic 2022!

    Patrula Zero Plastic, un program derulat în parteneriat de către WWF-România și Lidl România, își propune eliminarea plasticului existent în natură. După ce în primii ani de activitate acest program a fost activ în mod special în Delta Dunării, proiectul continuă în această locație dar își va extinde aria de interes în pădurile din jurul orașului Brașov, pentru cel de-al treilea an.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG