CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 07.08.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Omul de succes este acela care află ce se întâmplă cu afacerea lui înainte ca ai săi competitori să facă asta.”

Roy L. Smith

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 23 aprilie 2020

Simbol Denumire 23.04.2020
EUR   Euro4.8414+0.0032
USD   Dolarul SUA4.4926+0.0390
XAU   Gramul de aur249.4240+5.8059
AUD   Dolarul australian2.8511+0.0278
CAD   Dolarul canadian3.1753+0.0245
CHF   Francul elveţian4.6058+0.0087
CZK   Coroana cehă0.1759+0.0002
DKK   Coroana daneză0.6491+0.0005
EGP   Lira egipteană0.2845+0.0017
GBP   Lira sterlină5.5441+0.0402
100HUF   100 Forinți maghiari1.3538-0.0084
100JPY   100 Yeni japonezi4.1742+0.0379
MDL   Leul moldovenesc0.2455-0.0039
NOK   Coroana norvegiană0.4212+0.0024
PLN   Zlotul polonez1.0662-0.0012
SEK   Coroana suedeză0.4448+0.0018
TRY   Noua lira turcească0.6441+0.0061
XDR   DST6.1081+0.0378
RUB   Rubla rusească0.0598+0.0017
BGN   Leva bulgarească2.4754+0.0017
ZAR   Randul sud-african0.2349-0.0017
BRL   Realul brazilian0.8231-0.0146
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6345+0.0057
INR   Rupia indiană0.0590+0.0008
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3647+0.0034
MXN   Peso-ul mexican0.1833-0.0002
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.6868+0.0178
RSD   Dinarul sârbesc0.04120
UAH   Hryvna ucraineană0.1664+0.0016
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.2231+0.0106
HRK   Kuna croată0.6392-0.0001
THB   Bahtul thailandez0.1390+0.0014

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG