CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 14.07.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Nimic în lume nu poate lua locul perseverenței. Talentul nu; nimic nu este mai comun decât oamenii talentați dar lipsiți de succes. Geniul nu; geniile nerăsplătite – în acest caz putem vorbi de un proverb. Educația nu; lumea este plină de persoane educate dar neglijate. Doar perseverența și determinarea sunt omnipotențe.”

Calvin Coolidge

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 6 martie 2020

Simbol Denumire 06.03.2020
EUR   Euro4.8110+0.0024
USD   Dolarul SUA4.2534-0.0538
XAU   Gramul de aur230.2997+2.4996
AUD   Dolarul australian2.8254-0.0278
CAD   Dolarul canadian3.1719-0.0399
CHF   Francul elveţian4.5385+0.0215
CZK   Coroana cehă0.1889-0.0010
DKK   Coroana daneză0.6441+0.0006
EGP   Lira egipteană0.2720-0.0036
GBP   Lira sterlină5.5299-0.0340
100HUF   100 Forinți maghiari1.4263-0.0050
100JPY   100 Yeni japonezi4.0401+0.0128
MDL   Leul moldovenesc0.2469-0.0003
NOK   Coroana norvegiană0.4595-0.0050
PLN   Zlotul polonez1.1174-0.0003
SEK   Coroana suedeză0.4533-0.0013
TRY   Noua lira turcească0.6980-0.0090
XDR   DST5.9187-0.0391
RUB   Rubla rusească0.0626-0.0023
BGN   Leva bulgarească2.4598+0.0012
ZAR   Randul sud-african0.2710-0.0098
BRL   Realul brazilian0.9234-0.0160
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6141-0.0069
INR   Rupia indiană0.0577-0.0011
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3570-0.0068
MXN   Peso-ul mexican0.2117-0.0078
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7032-0.0204
RSD   Dinarul sârbesc0.04090
UAH   Hryvna ucraineană0.1702-0.0039
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1580-0.0146
HRK   Kuna croată0.6413-0.0011
THB   Bahtul thailandez0.1353-0.0013

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG