CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 27.11.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“People who succeed have momentum. The more they succeed, the more they want to succeed, and the more they find a way to succeed. Similarly, when someone is failing, the tendency is to get on a downward spiral that can even become a self-fulfilling prophecy.”

Tony Robbins

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 14 februarie 2020

Simbol Denumire 14.02.2020
EUR   Euro4.7694+0.0048
USD   Dolarul SUA4.4000+0.0210
XAU   Gramul de aur222.8755+1.2645
AUD   Dolarul australian2.9555+0.0096
CAD   Dolarul canadian3.3226+0.0194
CHF   Francul elveţian4.4840+0.0028
CZK   Coroana cehă0.1924+0.0009
DKK   Coroana daneză0.6383+0.0007
EGP   Lira egipteană0.2803+0.0010
GBP   Lira sterlină5.7297+0.0444
100HUF   100 Forinți maghiari1.4239+0.0183
100JPY   100 Yeni japonezi4.0071+0.0150
MDL   Leul moldovenesc0.2480+0.0009
NOK   Coroana norvegiană0.4750+0.0021
PLN   Zlotul polonez1.1241+0.0056
SEK   Coroana suedeză0.4538-0.0007
TRY   Noua lira turcească0.7284+0.0057
XDR   DST6.0177+0.0226
RUB   Rubla rusească0.0693+0.0005
BGN   Leva bulgarească2.4386+0.0025
ZAR   Randul sud-african0.2960+0.0017
BRL   Realul brazilian1.0114+0.0061
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6301+0.0030
INR   Rupia indiană0.0616+0.0002
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3720+0.0021
MXN   Peso-ul mexican0.2367+0.0021
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.8297+0.0036
RSD   Dinarul sârbesc0.0406+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1800+0.0011
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1979+0.0057
HRK   Kuna croată0.6401+0.0008
THB   Bahtul thailandez0.1412+0.0006

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG