CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 18.02.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Succesul înseamnă să ai curajul, determinarea şi voinţa de a deveni persoana care trebuie să fii.”

George Sheehan

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 14 februarie 2020

Simbol Denumire 14.02.2020
EUR   Euro4.7694+0.0048
USD   Dolarul SUA4.4000+0.0210
XAU   Gramul de aur222.8755+1.2645
AUD   Dolarul australian2.9555+0.0096
CAD   Dolarul canadian3.3226+0.0194
CHF   Francul elveţian4.4840+0.0028
CZK   Coroana cehă0.1924+0.0009
DKK   Coroana daneză0.6383+0.0007
EGP   Lira egipteană0.2803+0.0010
GBP   Lira sterlină5.7297+0.0444
100HUF   100 Forinți maghiari1.4239+0.0183
100JPY   100 Yeni japonezi4.0071+0.0150
MDL   Leul moldovenesc0.2480+0.0009
NOK   Coroana norvegiană0.4750+0.0021
PLN   Zlotul polonez1.1241+0.0056
SEK   Coroana suedeză0.4538-0.0007
TRY   Noua lira turcească0.7284+0.0057
XDR   DST6.0177+0.0226
RUB   Rubla rusească0.0693+0.0005
BGN   Leva bulgarească2.4386+0.0025
ZAR   Randul sud-african0.2960+0.0017
BRL   Realul brazilian1.0114+0.0061
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6301+0.0030
INR   Rupia indiană0.0616+0.0002
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3720+0.0021
MXN   Peso-ul mexican0.2367+0.0021
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.8297+0.0036
RSD   Dinarul sârbesc0.0406+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1800+0.0011
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1979+0.0057
HRK   Kuna croată0.6401+0.0008
THB   Bahtul thailandez0.1412+0.0006

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 17.02.2020 | Economie

    Proiectiile impactului economic al coronavirusului sunt speculatii - analiza Saxo Bank

    Nu știm care este și care va fi impactul real al coronavirusului asupra economiei globale însă putem discuta de o încetinire a creșterii economice de cel puțin 0,2% ca urmare a blocării lanțului de aprovizionare. Cifrele de care dispunem în această perioadă ne confirmă deja faptul că, cel puțin din punct de vedere statistic, coronavirusul este mai rău decât SRAS cu un număr de oameni afectați de 5 ori mai mare și un număr de decese mai ridicat cu 41%.

  • 17.02.2020 | Finante-Banci

    TransferGo: Transferurile de bani din și spre România s-au dublat anul trecut

    Activă pe iața din România încă din anul 2015, TransferGo este o companie specializată în transferul internațional de bani rapid, ușor, la costuri mici și în timp real. Transferurile intermediate de aceasta la nivel global în anul 2019 au depășit suma de 1 miliard de lire sterline în vreme ce numărul de clienți s-a dublat pe parcursul anului până la 1,8 milioane.

  • 14.02.2020 | Finante-Banci

    FintechOS a devenit unul dintre cele mai bine finanțate startup-uri de tehnologie din Europa cu o creștere de 450%

    Potrivit unui raport publicat recent de CB Insights, FintechOS a devenit fintec-ul cu cea mai rapidă creștere din Europa Centrală și de Est dar și unul dintre cele mai bine finanțate start-up-uri de pe continent.

  • 07.02.2020 | Imobiliare

    2 din 5 romani prefera sa economiseasca pentru achizitia unei case

    Potrivit unui sondaj internațional realizat de ING în 15 țări, românii sunt cei mai interesați să economisească pentru a-și cumpăra o casă, cel puțin la nivel european. În vreme ce 4 din 5 europeni prioritizează alte obiective financiare precum călătoriile, hobbyurile, studiile, întreținerea familiei sau plata chiriei, românii preferă achizițiile imobiliare, 2 din 5 conaționali economisind pentru a-și achiziționa o locuință.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG