CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 14.07.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Nimic în lume nu poate lua locul perseverenței. Talentul nu; nimic nu este mai comun decât oamenii talentați dar lipsiți de succes. Geniul nu; geniile nerăsplătite – în acest caz putem vorbi de un proverb. Educația nu; lumea este plină de persoane educate dar neglijate. Doar perseverența și determinarea sunt omnipotențe.”

Calvin Coolidge

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 6 noiembrie 2019

Simbol Denumire 06.11.2019
EUR   Euro4.7626+0.0086
USD   Dolarul SUA4.2949+0.0207
XAU   Gramul de aur205.3117-1.4672
AUD   Dolarul australian2.9638+0.0064
CAD   Dolarul canadian3.2633+0.0055
CHF   Francul elveţian4.3255+0.0117
CZK   Coroana cehă0.1868+0.0005
DKK   Coroana daneză0.6375+0.0012
EGP   Lira egipteană0.2661+0.0012
GBP   Lira sterlină5.5344+0.0190
100HUF   100 Forinți maghiari1.4368-0.0053
100JPY   100 Yeni japonezi3.9403+0.0133
MDL   Leul moldovenesc0.2455+0.0018
NOK   Coroana norvegiană0.4688+0.0011
PLN   Zlotul polonez1.1154+0.0015
SEK   Coroana suedeză0.4471+0.0027
TRY   Noua lira turcească0.7473+0.0026
XDR   DST5.9124+0.0210
RUB   Rubla rusească0.0674-0.0001
BGN   Leva bulgarească2.4351+0.0044
ZAR   Randul sud-african0.2898-0.0007
BRL   Realul brazilian1.0755+0.0102
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6135+0.0022
INR   Rupia indiană0.0605+0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3706+0.0006
MXN   Peso-ul mexican0.2233-0.0002
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7407-0.0032
RSD   Dinarul sârbesc0.0406+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1738+0.0007
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1694+0.0057
HRK   Kuna croată0.6402+0.0013
THB   Bahtul thailandez0.1417+0.0001

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG