CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul BNR din 24.04.2024

EUR
RON

CALCULATOR TVA

Foloseşte rezultatul din conversia valutară

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Ceea ce ne par a fi încercări amare sunt adesea binecuvântări deghizate.”

Oscar Wilde

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 6 noiembrie 2019

Simbol Denumire 06.11.2019
EUR   Euro4.7626+0.0086
USD   Dolarul SUA4.2949+0.0207
XAU   Gramul de aur205.3117-1.4672
AUD   Dolarul australian2.9638+0.0064
CAD   Dolarul canadian3.2633+0.0055
CHF   Francul elveţian4.3255+0.0117
CZK   Coroana cehă0.1868+0.0005
DKK   Coroana daneză0.6375+0.0012
EGP   Lira egipteană0.2661+0.0012
GBP   Lira sterlină5.5344+0.0190
100HUF   100 Forinți maghiari1.4368-0.0053
100JPY   100 Yeni japonezi3.9403+0.0133
MDL   Leul moldovenesc0.2455+0.0018
NOK   Coroana norvegiană0.4688+0.0011
PLN   Zlotul polonez1.1154+0.0015
SEK   Coroana suedeză0.4471+0.0027
TRY   Noua lira turcească0.7473+0.0026
XDR   DST5.9124+0.0210
RUB   Rubla rusească0.0674-0.0001
BGN   Leva bulgarească2.4351+0.0044
ZAR   Randul sud-african0.2898-0.0007
BRL   Realul brazilian1.0755+0.0102
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6135+0.0022
INR   Rupia indiană0.0605+0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3706+0.0006
MXN   Peso-ul mexican0.2233-0.0002
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7407-0.0032
RSD   Dinarul sârbesc0.0406+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1738+0.0007
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1694+0.0057
HRK   Kuna croată0.6402+0.0013
THB   Bahtul thailandez0.1417+0.0001

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 15.04.2024 | Finante-Banci

    Revolut depășește 2 milioane de clienți ai aplicației Revolut <18

    Revolut a atins un nou prag important în evoluția sa - peste 2 milioane de utilizatori ai aplicației Revolut <18, destinată copiilor și adolescenților cu vârste între 6 și 17 ani. Această creștere spectaculoasă a numărului de utilizatori sub 18 ani marchează un succes semnificativ pentru platformă, evidențiind cererea și importanța educației financiare în rândul tinerelor generații.

  • 09.04.2024 | Economie

    Studiu Deloitte: Majoritatea liderilor de business din Romania considera ca PNRR va contribui la competitivitatea economiei locale in urmatorii cinci an

    Studiul realizat de Deloitte în 9 state membre UE, inclusiv România, arată că trei sferturi dintre liderii de afaceri din țară (75%) cred că reformele și investițiile efectuate prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR) vor stimula competitivitatea economiei locale în următorii cinci ani. Aceste reforme sunt percepute ca fiind esențiale pentru ajutarea afacerilor locale să treacă la modele operaționale mai eficiente și mai durabile.

  • 09.04.2024 | Economie

    Cum vor ajuta soluțiile AI în procesele de optimizare fiscală ale companiilor?

    Utilizarea soluțiilor de inteligență artificială (AI) în procesele de optimizare fiscală este privită cu un amestec de entuziasm și prudență, având în vedere atât beneficiile, cât și riscurile implicate. În acest context, conectarea strategiei fiscale a unei companii cu strategia sa de afaceri devine esențială pentru decizia de implementare a soluțiilor AI.

  • 03.04.2024 | Economie

    Studiu Deloitte: Tranzitia catre economia circulara a incetinit la nivel global in 2023

    Tranziția către economia circulară a înregistrat o încetinire globală în 2023, conform studiului "Circularity Gap 2024" realizat de Deloitte și Circle Economy Foundation. Acest fenomen este atribuit în principal prevalenței utilizării materiilor prime virgine în economii și scăderii constante a proporției materiilor secundare reutilizate, care a scăzut de la 9,1% în 2018 la 7,2% în 2023.