CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 02.04.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Nu este bogat cel care are mult, ci acela care dăruieşte mult.”

Erich Fromm

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 6 noiembrie 2019

Simbol Denumire 06.11.2019
EUR   Euro4.7626+0.0086
USD   Dolarul SUA4.2949+0.0207
XAU   Gramul de aur205.3117-1.4672
AUD   Dolarul australian2.9638+0.0064
CAD   Dolarul canadian3.2633+0.0055
CHF   Francul elveţian4.3255+0.0117
CZK   Coroana cehă0.1868+0.0005
DKK   Coroana daneză0.6375+0.0012
EGP   Lira egipteană0.2661+0.0012
GBP   Lira sterlină5.5344+0.0190
100HUF   100 Forinți maghiari1.4368-0.0053
100JPY   100 Yeni japonezi3.9403+0.0133
MDL   Leul moldovenesc0.2455+0.0018
NOK   Coroana norvegiană0.4688+0.0011
PLN   Zlotul polonez1.1154+0.0015
SEK   Coroana suedeză0.4471+0.0027
TRY   Noua lira turcească0.7473+0.0026
XDR   DST5.9124+0.0210
RUB   Rubla rusească0.0674-0.0001
BGN   Leva bulgarească2.4351+0.0044
ZAR   Randul sud-african0.2898-0.0007
BRL   Realul brazilian1.0755+0.0102
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6135+0.0022
INR   Rupia indiană0.0605+0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3706+0.0006
MXN   Peso-ul mexican0.2233-0.0002
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7407-0.0032
RSD   Dinarul sârbesc0.0406+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1738+0.0007
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1694+0.0057
HRK   Kuna croată0.6402+0.0013
THB   Bahtul thailandez0.1417+0.0001

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 02.04.2020 | Economie

    În contextul pandemiei cauzate de noul Coronavirus, TBI Bank donează 250.000 lei pentru nevoile sistemului medical

    TBI Bank, instituție financiară operațională în Bulgaria și România, a înțeles dimensiunea problemelor și provocărilor cu care se confruntă toată lumea pe tot cuprinsul continentului European și evident în cele două țări în care aceasta este operațională.

  • 02.04.2020 | Finante-Banci

    Declarație de presă a Guvernatorului BNR

    Tensiunile generate de criza pandemiei de COVID-19 au atins un vârf în perioada 11-20 martie în care retragerile de numerar de la instituțiile bancare și BNR menite să acopere nevoile populației și ale companiilor au ajuns la un nivel record de 4,4 miliarde de lei. Sunt cifre de două ori mai mari decât cele vehiculate în luna decembrie a anului trecut, lună cu specific în acest sens.

  • 01.04.2020 | Imobiliare

    Cushman & Wakefield a intermediat achiziția Equest Logistic Park de către CTP

    Principalul dezvoltator și administrator de parcuri industriale din România și Europa Centrală și de Est, CTP, și-a extins portofoliul din vecinătatea capitalei prin achiziția Equest Logistic Park, amplasat pe autostrada A1 la Kilometrul 13, punctul zero al pieței logistice și industriale din țara noastră. Tranzacția a fost încheiată pentru aproximativ 30 milioane euro, parcul fiind achiziționat de la Forum Serdika.

  • 01.04.2020 | HR/Cariere

    Opinie Reff & Asociatii: Optiuni aflate la indemana angajatorilor in contextul COVID-19

    În contextul creat de pandemia de Coronavirus, companiile caută soluții eficiente pentru a se adapta fie la reducerea activității, fie la oprirea temporară a acesteia. Acestea cunosc nevoia imediată de a-și proteja angajații, fiind conștienți de faptul că până nu demult majoritatea se confruntau cu o lipsă acută de personal.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG