CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 25.01.2022

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Nothing is less productive than to make more efficient what should not be done at all.”

Peter Drucker

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 6 noiembrie 2019

Simbol Denumire 06.11.2019
EUR   Euro4.7626+0.0086
USD   Dolarul SUA4.2949+0.0207
XAU   Gramul de aur205.3117-1.4672
AUD   Dolarul australian2.9638+0.0064
CAD   Dolarul canadian3.2633+0.0055
CHF   Francul elveţian4.3255+0.0117
CZK   Coroana cehă0.1868+0.0005
DKK   Coroana daneză0.6375+0.0012
EGP   Lira egipteană0.2661+0.0012
GBP   Lira sterlină5.5344+0.0190
100HUF   100 Forinți maghiari1.4368-0.0053
100JPY   100 Yeni japonezi3.9403+0.0133
MDL   Leul moldovenesc0.2455+0.0018
NOK   Coroana norvegiană0.4688+0.0011
PLN   Zlotul polonez1.1154+0.0015
SEK   Coroana suedeză0.4471+0.0027
TRY   Noua lira turcească0.7473+0.0026
XDR   DST5.9124+0.0210
RUB   Rubla rusească0.0674-0.0001
BGN   Leva bulgarească2.4351+0.0044
ZAR   Randul sud-african0.2898-0.0007
BRL   Realul brazilian1.0755+0.0102
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6135+0.0022
INR   Rupia indiană0.0605+0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3706+0.0006
MXN   Peso-ul mexican0.2233-0.0002
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7407-0.0032
RSD   Dinarul sârbesc0.0406+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1738+0.0007
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1694+0.0057
HRK   Kuna croată0.6402+0.0013
THB   Bahtul thailandez0.1417+0.0001

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 25.01.2022 | Finante-Banci

    PwC: Cum pot instituțiile financiare să facă față valului de reglementări și cerințe ESG

    Când vine vorba despre alocarea și direcționarea capitalului către investiții durabile, instituțiile financiare joacă un rol esențial prin intermediul activităților pe care acestea le desfășoară, activități de creditare și asigurări care ating fiecare sector al economiei locale. Începând cu energia și până la defrișările de păduri, instituțiile financiare au capacitatea de a controla expunerile la riscurile ESG a clienților pe care acestea îi finanțează, motiv pentru care și presiunea pentru acest sector al economiei este foarte ridicată, presiune de a acționa sustenabil și de a lua întotdeauna în considerare riscurile ESG în activitatea lor.

  • 25.01.2022 | Finante-Banci

    Banca Transilvania va achizitiona Tiriac Leasing

    Grupul Țiriac și Banca Transilvania au semnat un acord în urma căruia instituția financiară va achiziționa Țiriac Leasing. Tranzacția este în prezent supusă analizei și aprobării autorității competente urmând a fi finalizată în prima parte a acestui an.

  • 25.01.2022 | IT&C

    Raport PwC: 72% dintre directorii generali din Europa Centrală și de Est anticipează creșterea criminalității cibernetice în 2022

    Potrivit ediției pentru Europa Centrală și de Est a studiului PwC „2022 Digital Trust Insights”, aproape trei sferturi din directorii generali din această regiune, mai precis 72%, anticipează o creștere a criminalității cibernetice în acest an, în condițiile în care 2021 a fost unul dintre cei mai dificili ani din istorie în materie de securitate cibernetică.

  • 25.01.2022 | Finante-Banci

    Cât și pentru ce au cheltuit românii, în 2021, cu Revolut

    Potrivit cifrelor publicate de Revolut care reflectă tranzacțiile realizate în 2021 de peste cei 1,5 milioane de clienți ai aplicației, românii au crescut sumele alocate călătoriilor, divertismentului și ieșirilor la restaurante sau cafenele.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG