CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul BNR din 16.07.2024

EUR
RON

CALCULATOR TVA

Foloseşte rezultatul din conversia valutară

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Cea mai bună răzbunare este succesul masiv.”

Frank Sinatra

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 31 octombrie 2019

Simbol Denumire 31.10.2019
EUR   Euro4.7576+0.0004
USD   Dolarul SUA4.2614-0.0151
XAU   Gramul de aur206.2074+0.9006
AUD   Dolarul australian2.9396+0.0008
CAD   Dolarul canadian3.2368-0.0338
CHF   Francul elveţian4.3163+0.0043
CZK   Coroana cehă0.18650
DKK   Coroana daneză0.6369+0.0001
EGP   Lira egipteană0.2639-0.0007
GBP   Lira sterlină5.5189+0.0059
100HUF   100 Forinți maghiari1.4446+0.0020
100JPY   100 Yeni japonezi3.9348+0.0055
MDL   Leul moldovenesc0.2442-0.0006
NOK   Coroana norvegiană0.4635-0.0003
PLN   Zlotul polonez1.1170+0.0015
SEK   Coroana suedeză0.4418+0.0015
TRY   Noua lira turcească0.7461+0.0017
XDR   DST5.8801-0.0087
RUB   Rubla rusească0.0666-0.0004
BGN   Leva bulgarească2.4325+0.0002
ZAR   Randul sud-african0.2823-0.0100
BRL   Realul brazilian1.0686-0.0010
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6049-0.0011
INR   Rupia indiană0.0600-0.0003
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3647-0.0019
MXN   Peso-ul mexican0.2227-0.0012
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7296+0.0100
RSD   Dinarul sârbesc0.04050
UAH   Hryvna ucraineană0.1719+0.0008
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1602-0.0042
HRK   Kuna croată0.6381+0.0008
THB   Bahtul thailandez0.1412-0.0003

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 12.07.2024 | Finante-Banci

    Banca Transilvania: BT si Simona Halep continua parteneriatul

    Banca Transilvania și Simona Halep au anunțat cu bucurie continuarea colaborării începute în 2018. Simona Halep, una dintre cele mai mari sportive ale României, va rămâne ambasadorul BT, inspirând și mobilizând românii prin exemplul său de muncă, performanță, succes, curaj, motivație, sacrificiu și reziliență.

  • 12.07.2024 | Bursa

    Hidroelectrica aniversează 1 an de la listarea istorică din 2023 la Bursa de Valori București

    Hidroelectrica a sărbătorit un an de la listarea sa la Bursa de Valori București (BVB), o etapă marcată de performanțe remarcabile. În acest interval, acțiunile companiei au fost cele mai tranzacționate pe BVB, iar capitalizarea bursieră a crescut cu 24%. Listarea din 12 iulie 2023 a urmat celei mai mari oferte publice inițiale (IPO) din istoria BVB, atrăgând 9.28 miliarde RON pentru 89.7 milioane de acțiuni, echivalentul a 19.94% din totalul acțiunilor Hidroelectrica. Oferta a devenit astfel cea mai mare din Europa și a patra la nivel global în 2023.

  • 09.07.2024 | Economie

    România: Decontul de TVA față în față cu Decontul precompletat de TVA: încă 6 luni la dispoziție pentru calibrarea RO e-TVA

    Recenta adoptare a Ordonanței de urgență 70/2024 a adus în prim-plan decontul precompletat RO e-TVA, generând un val de reacții în spațiul public. Această măsură, menită să eficientizeze gestionarea operațiunilor de TVA, a fost reglementată inițial prin OUG 116/2023, care stabilea cadrul pentru implementarea mai multor sisteme informatice strategice, inclusiv RO e-TVA. Scopul principal al RO e-TVA este precompletarea informațiilor privind operațiunile impozabile în deconturile de TVA, disponibile pentru agenții economici prin Spațiul Privat Virtual (SPV).

  • 05.07.2024 | HR/Cariere

    Mihai Kis este noul Director de Vânzări Distribuitori pentru Schneider Electric România, Moldova şi Armenia

    Schneider Electric România și-a consolidat echipa de management prin numirea lui Mihai Kis în funcția de Director de Vânzări Distribuitori pentru România, Moldova și Armenia. Mihai Kis îl înlocuiește pe Cristian Deaconu, care a avansat în cadrul organizației ca Global Distribution Channel Leader.