CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 19.07.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Nothing is less productive than to make more efficient what should not be done at all.”

Peter Drucker

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 2 mai 2019

Simbol Denumire 02.05.2019
EUR   Euro4.7579-0.0003
USD   Dolarul SUA4.2468+0.0028
XAU   Gramul de aur173.6087-1.7006
AUD   Dolarul australian2.9843-0.0102
CAD   Dolarul canadian3.1581+0.0008
CHF   Francul elveţian4.1657-0.0021
CZK   Coroana cehă0.1856+0.0001
DKK   Coroana daneză0.6373-0.0001
EGP   Lira egipteană0.2471+0.0001
GBP   Lira sterlină5.5437+0.0308
100HUF   100 Forinți maghiari1.4679-0.0064
100JPY   100 Yeni japonezi3.8069-0.0039
MDL   Leul moldovenesc0.2388-0.0001
NOK   Coroana norvegiană0.4886-0.0036
PLN   Zlotul polonez1.1120+0.0027
SEK   Coroana suedeză0.4458-0.0018
TRY   Noua lira turcească0.7106-0.0030
XDR   DST5.8849+0.0039
RUB   Rubla rusească0.0651-0.0008
BGN   Leva bulgarească2.4327-0.0002
ZAR   Randul sud-african0.2943-0.0024
BRL   Realul brazilian1.0833+0.0077
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6306+0.0004
INR   Rupia indiană0.0611+0.0003
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3649+0.0009
MXN   Peso-ul mexican0.2240+0.0007
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.8174-0.0153
RSD   Dinarul sârbesc0.04030
UAH   Hryvna ucraineană0.1595-0.0005
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1562+0.0008

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 19.07.2019 | Economie

    Este proiectul de amnistie fiscală o soluție de moment?

    S-a discutat mult în ultima perioadă despre proiectul de amnistie și restructurare a datoriilor fiscale. Este vorba despre un proiect complex, care naște controverse dar care pe de altă parte trebuie analizat și înțeles în contextul situației la zi din țara noastră, consideră Costin Manta, Senior Manager, Departamentul de Asistență Fiscală și Juridică EY România, care face și o analiză detaliată a acestei probleme.

  • 19.07.2019 | Economie

    Deficitul de forțe de muncă cauzează prejudicii substanțiale antreprenorilor români

    Peste 52% dintre antreprenorii români se plâng de lipsa personalului calificat, o lipsă care a generat pierderi financiare uriașe la nivelul întregii economii, pierderi ce se ridică la suma de 7,1 miliarde de euro.

  • 17.07.2019 | Lifestyle

    Călătorie guvernată de simțuri în Mastercard Sensory Playground pentru cei prezenți la Electric Castle

    Pentru al cincelea an la rând, cei prezenți la festivalul Electric Castle vor avea parte de surprize „electrice” oferite de Mastercard. În calitate de card preferat al festivalului, Mastercard va organiza primul hub senzorial intitulat Sensory Playground, un hub care va pune accent pe muzică și experiențe de neuitat, elemente care se împletesc de minune cu identitatea de brand a organizatorilor, Mastercard lansând recent un logo audio bazat pe o arhitectură sonoră complexă.

  • 16.07.2019 | Economie

    Trenduri economice curente

    Potrivit ultimelor analize Saxo Bank, iminenta încetinire economică preconizată în ultima perioadă a determinat o reacție de panică imediată din partea băncilor care au început să reducă dobânzile. În același timp, ne putem aștepta la creștere semnificativă a cheltuielilor fiscale.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG