CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 16.10.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“One shouldn't be afraid to lose”

Oksana Baiul, Gold Medalist, Figure Skating

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 7 februarie 2019

Simbol Denumire 07.02.2019
EUR   Euro4.7391-0.0036
USD   Dolarul SUA4.1819+0.0200
XAU   Gramul de aur175.7102-0.0512
AUD   Dolarul australian2.9706+0.0013
CAD   Dolarul canadian3.1581+0.0040
CHF   Francul elveţian4.1719+0.0093
CZK   Coroana cehă0.1837-0.0004
DKK   Coroana daneză0.6349-0.0004
EGP   Lira egipteană0.2373+0.0008
GBP   Lira sterlină5.3924-0.0010
100HUF   100 Forinți maghiari1.4841-0.0048
100JPY   100 Yeni japonezi3.8065+0.0113
MDL   Leul moldovenesc0.2435+0.0004
NOK   Coroana norvegiană0.4872-0.0017
PLN   Zlotul polonez1.1022-0.0030
SEK   Coroana suedeză0.4526-0.0027
TRY   Noua lira turcească0.7949-0.0024
XDR   DST5.8160+0.0145
RUB   Rubla rusească0.06330
BGN   Leva bulgarească2.4231-0.0018
ZAR   Randul sud-african0.3075-0.0014
BRL   Realul brazilian1.1308-0.0033
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6200+0.0029
INR   Rupia indiană0.0586+0.0004
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3717+0.0002
MXN   Peso-ul mexican0.2184+0.0006
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.8260-0.0244
RSD   Dinarul sârbesc0.04000
UAH   Hryvna ucraineană0.1551+0.0005
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1385+0.0054

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 15.10.2019 | HR/Cariere

    Costin MIncovici este numit în poziția de Chief Credit Officer al TBI Bank

    TBI Bank, instituție bancară parte a grupului 4finance, cel mai mare grup european de credite de consum accesibile online și pe dispozitive mobile, anunță numirea lui Costin Mincovici în poziția de Chief Credit Officer al filialei din România.

  • 14.10.2019 | Finante-Banci

    Moneytou, serviciu de plăți instant pentru utilizatorii Viber din Europa

    Pentru prima dată în România, și în istoria bancară a țării noastre, o bancă locală reușește performanța de a exporta tehnologie bancară proprie. Acest eveniment a avut loc în cadrul unui proiect internațional care a presupus crearea unui sistem de plăți instant prin intermediul unei aplicații de mesagerie. Aplicația în cauză este Viber.

  • 14.10.2019 | Economie

    Opinie Saxo Bank: Într-un fel sau altul, USD va scădea

    „Am încercat să licităm pentru un dolar SUA mai scăzut anul acesta, cu avertismentul că parcursul s-ar putea dovedi a fi dificil, deoarece Fed ar trebui să fie cu un pas înaintea curbei - ceea ce până acum nu a reușit să facă” spune John Hardy, director de analiză FX Saxo Bank.

  • 11.10.2019 | Finante-Banci

    5 sfaturi de la Revolut pentru cumpărături online în siguranță

    Cei care au conturi curente la băncile din România sau la oricare alte bănci din Uniunea Europeană, sunt probabil la curent cu noile prevederi ale directivei PSD2 (Payments Services Directive) care prevede securizarea suplimentară a tranzacțiilor online prin autentificarea în doi pași. Chiar dacă unora li se va părea că procesul de plăți online s-a îngreunat, această directivă are ca scop protejarea celor care efectuează tranzacții online în fața a nenumaratelor fraude menite să îi lase fără bani în conturi.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG