CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 22.08.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“After every difficulty, ask yourself two questions: "What did I do right?" and "What would I do differently?"”

Brian Tracy

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 27 august 2018

Simbol Denumire 27.08.2018
EUR   Euro4.6416+0.0039
USD   Dolarul SUA3.9959-0.0130
XAU   Gramul de aur154.7487+1.2469
AUD   Dolarul australian2.9225+0.0047
CAD   Dolarul canadian3.0673+0.0028
CHF   Francul elveţian4.0646-0.0084
CZK   Coroana cehă0.1803+0.0003
DKK   Coroana daneză0.6223+0.0005
EGP   Lira egipteană0.2235-0.0008
GBP   Lira sterlină5.1320-0.0087
100HUF   100 Forinți maghiari1.4331+0.0037
100JPY   100 Yeni japonezi3.5944-0.0035
MDL   Leul moldovenesc0.2397+0.0002
NOK   Coroana norvegiană0.4781-0.0007
PLN   Zlotul polonez1.0864+0.0038
SEK   Coroana suedeză0.4378-0.0019
TRY   Noua lira turcească0.6452-0.0105
XDR   DST5.5871-0.0064
RUB   Rubla rusească0.0594+0.0003
BGN   Leva bulgarească2.3732+0.0019
ZAR   Randul sud-african0.2792-0.0009
BRL   Realul brazilian0.9730-0.0011
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.5855+0.0008
INR   Rupia indiană0.0571-0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3591+0.0003
MXN   Peso-ul mexican0.2128+0.0014
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.6668+0.0031
RSD   Dinarul sârbesc0.03930
UAH   Hryvna ucraineană0.1436-0.0005
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0879-0.0035

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG