CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 03.04.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Succesul vine de obicei la cei care sunt prea ocupaţi să-l caute.”

Henry David Thoreau

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 27 august 2018

Simbol Denumire 27.08.2018
EUR   Euro4.6416+0.0039
USD   Dolarul SUA3.9959-0.0130
XAU   Gramul de aur154.7487+1.2469
AUD   Dolarul australian2.9225+0.0047
CAD   Dolarul canadian3.0673+0.0028
CHF   Francul elveţian4.0646-0.0084
CZK   Coroana cehă0.1803+0.0003
DKK   Coroana daneză0.6223+0.0005
EGP   Lira egipteană0.2235-0.0008
GBP   Lira sterlină5.1320-0.0087
100HUF   100 Forinți maghiari1.4331+0.0037
100JPY   100 Yeni japonezi3.5944-0.0035
MDL   Leul moldovenesc0.2397+0.0002
NOK   Coroana norvegiană0.4781-0.0007
PLN   Zlotul polonez1.0864+0.0038
SEK   Coroana suedeză0.4378-0.0019
TRY   Noua lira turcească0.6452-0.0105
XDR   DST5.5871-0.0064
RUB   Rubla rusească0.0594+0.0003
BGN   Leva bulgarească2.3732+0.0019
ZAR   Randul sud-african0.2792-0.0009
BRL   Realul brazilian0.9730-0.0011
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.5855+0.0008
INR   Rupia indiană0.0571-0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3591+0.0003
MXN   Peso-ul mexican0.2128+0.0014
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.6668+0.0031
RSD   Dinarul sârbesc0.03930
UAH   Hryvna ucraineană0.1436-0.0005
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0879-0.0035
HRK   Kuna croată0.6242+0.0007
THB   Bahtul thailandez0.1226+0.0002

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 03.04.2020 | Economie

    EY România alocă fonduri de 70.000 de euro celor implicați direct în lupta cu epidemia de Covid-19

    EY România va dona 70.000 de euro celor angajați direct în lupta cu combaterea pandemiei cauzate de noul Coronavirus, sumă ce va fi alocată prin intermediul unor acțiuni desfășurate de Asociația pentru Relații Comunitare, Crucea Roșie dar și prin intermediul unor parteneriate cu reprezentanți ai mediului de afaceri din țara noastră.

  • 03.04.2020 | Economie

    Opinie Reff & Asociatii: Diferentele dintre Certificatul de Situatie de Urgenta si avizul de forta majora

    Comunitatea de afaceri din România se confruntă în această perioadă cu o dilemă majoră, dilemă care a apărut imediat după semnarea de către Președinte a Decretului care prevede instituirea stării de urgență: Care este diferența dintre CSU (Certificatul de Situație de Urgență și avizul de forță majoră? Primul, este o idee nouă, acest tip de certificat nefiind reglementat până în prezent. El poate fi însă solicitat de către operatorii economici afectați de epidemia de Covid 19. Al doilea, avizul de forță majoră, este prezent în legislație de mult timp deja și oferă anumite facilități operatorilor afectați de criza din acest moment, facilități dintre care unele, vor fi obținute pe de altă parte doar după obținerea în prealabil a CSU.

  • 02.04.2020 | Economie

    În contextul pandemiei cauzate de noul Coronavirus, TBI Bank donează 250.000 lei pentru nevoile sistemului medical

    TBI Bank, instituție financiară operațională în Bulgaria și România, a înțeles dimensiunea problemelor și provocărilor cu care se confruntă toată lumea pe tot cuprinsul continentului European și evident în cele două țări în care aceasta este operațională.

  • 02.04.2020 | Finante-Banci

    Declarație de presă a Guvernatorului BNR

    Tensiunile generate de criza pandemiei de COVID-19 au atins un vârf în perioada 11-20 martie în care retragerile de numerar de la instituțiile bancare și BNR menite să acopere nevoile populației și ale companiilor au ajuns la un nivel record de 4,4 miliarde de lei. Sunt cifre de două ori mai mari decât cele vehiculate în luna decembrie a anului trecut, lună cu specific în acest sens.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG