CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 30.03.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Succesul este suma unor eforturi mici, repetate zi de zi.”

Robert Collier

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 13 iulie 2018

Simbol Denumire 13.07.2018
EUR   Euro4.6589-0.0007
USD   Dolarul SUA4.0064+0.0162
XAU   Gramul de aur159.9299+0.1880
AUD   Dolarul australian2.9568+0.0109
CAD   Dolarul canadian3.0381+0.0140
CHF   Francul elveţian3.9900-0.0122
CZK   Coroana cehă0.17970
DKK   Coroana daneză0.6249-0.0002
EGP   Lira egipteană0.2239+0.0009
GBP   Lira sterlină5.2601-0.0130
100HUF   100 Forinți maghiari1.4350+0.0028
100JPY   100 Yeni japonezi3.5602+0.0114
MDL   Leul moldovenesc0.2397+0.0012
NOK   Coroana norvegiană0.4912-0.0009
PLN   Zlotul polonez1.0764+0.0005
SEK   Coroana suedeză0.4492-0.0014
TRY   Noua lira turcească0.8249-0.0073
XDR   DST5.6195+0.0085
RUB   Rubla rusească0.06430
BGN   Leva bulgarească2.3821-0.0004
ZAR   Randul sud-african0.2999+0.0035
BRL   Realul brazilian1.0319+0.0028
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.5979-0.0009
INR   Rupia indiană0.0585+0.0003
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.35390
MXN   Peso-ul mexican0.2103+0.0003
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.6998+0.0011
RSD   Dinarul sârbesc0.03950
UAH   Hryvna ucraineană0.1528+0.0007
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0907+0.0044
HRK   Kuna croată0.6298-0.0003
THB   Bahtul thailandez0.1202+0.0003

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 30.03.2020 | Finante-Banci

    In ultimele 2 saptamani, NETOPIA Payments a refuzat sa inroleze zeci de comercianti care vand in conditii neconforme

    Netopia Payments a efectuat în ultimele două săptămâni o serie de verificări în urma cererilor primite din partea clienților. În urma acestora, compania a refuzat înregistrarea în platforma pe care o gestionează, comercianților care vând în condiții suspecte produse aflate la mare căutare în contextul pandemiei de Covid-19 dar și comercianților neautorizați.

  • 30.03.2020 | Finante-Banci

    Patria Bank anunță măsuri de solidaritate față de medici și program redus în sucursale

    Marile companii locale dar și din lume, au anunțat în ultima perioadă o serie de măsuri menite să combată ori să lupte cu epidemia cauzată de noul Coronavirus. Patria Bank, urmează la rândul său acest trend, anunțând la rândul său măsuri aplicable la nivelul rețelei de sucursale dar și în ceea ce privește implicarea directă în comunitate.

  • 29.03.2020 | Economie

    Punct de vedere EY: Ajutoare de stat pentru sprijinirea economiei Statelor Membre in contextul focarului de infectie cu COVID-19

    Trăim într-o perioadă în care redresarea economiei în termeni rezolnabili este pusă sub semnul întrebării, în special în Uniunea Europeană unde în ultimele săptămâni, pandemia cauzată de noul Coronavirus a lăsat urme adânci.Trăim într-o perioadă în care redresarea economiei în termeni rezolnabili este pusă sub semnul întrebării, în special în Uniunea Europeană unde în ultimele săptămâni, pandemia cauzată de noul Coronavirus a lăsat urme adânci. Este pusă de asemenea sub semnul întrebării și strategia pe care vom reuși să o adoptăm pentru a reechilibra companiile afectate, în special cele cu prezență în statele membre ale Uniunii

  • 28.03.2020 | Lifestyle

    România trece la ora de vară in weekend-ul 28-29 martie

    În noaptea de 28 spre 29 martie toate ceasurile se vor da înainte cu o oră pentru a trece la ora de vară 2020. Ziua de 28 martie 2020 va avea 23 de ore în loc de 24. Ceasul se dă înainte cu o ora si, astfel, ora 3:00 va deveni ora 4:00.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG