CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 19.04.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Mergi înainte şi e foarte probabil că te vei da peste ceva, poate atunci când nu te aştepţi. N-am mai auzit de cineva să dea peste ceva stând jos.”

Charles F. Kettering

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 13 iulie 2018

Simbol Denumire 13.07.2018
EUR   Euro4.6589-0.0007
USD   Dolarul SUA4.0064+0.0162
XAU   Gramul de aur159.9299+0.1880
AUD   Dolarul australian2.9568+0.0109
CAD   Dolarul canadian3.0381+0.0140
CHF   Francul elveţian3.9900-0.0122
CZK   Coroana cehă0.17970
DKK   Coroana daneză0.6249-0.0002
EGP   Lira egipteană0.2239+0.0009
GBP   Lira sterlină5.2601-0.0130
100HUF   100 Forinți maghiari1.4350+0.0028
100JPY   100 Yeni japonezi3.5602+0.0114
MDL   Leul moldovenesc0.2397+0.0012
NOK   Coroana norvegiană0.4912-0.0009
PLN   Zlotul polonez1.0764+0.0005
SEK   Coroana suedeză0.4492-0.0014
TRY   Noua lira turcească0.8249-0.0073
XDR   DST5.6195+0.0085
RUB   Rubla rusească0.06430
BGN   Leva bulgarească2.3821-0.0004
ZAR   Randul sud-african0.2999+0.0035
BRL   Realul brazilian1.0319+0.0028
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.5979-0.0009
INR   Rupia indiană0.0585+0.0003
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.35390
MXN   Peso-ul mexican0.2103+0.0003
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.6998+0.0011
RSD   Dinarul sârbesc0.03950
UAH   Hryvna ucraineană0.1528+0.0007
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0907+0.0044

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 19.04.2019 | Imobiliare

    IRSOP: Cât cheltuiesc românii pentru confortul personal? Noul sistem de economisire-creditare

    Confortul locativ reprezintă un element important din viețile noastre, intențiile oamenilor din acest punct de vedere crescând de la an la an. Potrivit ultimelor sondaje IRSOP, peste 72% dintre cei intervievați și-ar dori demararea unui proiect de renovare/îmbunătățire a locuinței în următorii cinci ani, 32% dintre oameni fiind convinși să o facă chiar mai repede, în următoarele 12 luni.

  • 18.04.2019 | Finante-Banci

    Profituri de peste 95 milioane lei pentru Libra Internet Bank în 2018

    Libra Internet Bank, unul dintre cei mai importanți actori români pe piața de Internet banking și produse conexe asociate, declară o creștere de 61% a profiturilor nete doar în ultimul an. Libra Internet a obținut profituri nete de peste 95 de milioane de lei în anul 2018.

  • 17.04.2019 | Finante-Banci

    Antreprenorii români aleg din ce în ce mai des soluții de banking complementare

    BT Store, unul dintre cele mai populare servicii online care asigură desfacerea de soluții complementare bankingului pentru antreprenorii români, a dat publicității o serie de cifre care nu pot decât să ne bucure din toate puncte de vedere. Potrivit comunicatului remis de către Banca Transilvania, peste 500 de antreprenori s-au înscris și au comandat de pe situl BT Store în ultimele șase luni.

  • 16.04.2019 | Economie

    Brokerii de asigurare intr-o era a tehnologiei si a reglementarilor

    Prezent la conferinta nationala organizata de UNSICAR, a Brokerilor de Asigurari si Pensii, domnul Cristian Rosu, vicepresedinte al ASF confirma istoria milenara a acestei profesii precum si importanta pe care adaptarea la timpurile moderne o impune din toate punctele de vedere.

Cursbnr.ro foloseşte fişiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru. Te informăm că ne-am actualizat politicile cu cele mai recente modificări propuse de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege conținutul Politicii de Cookie.

AM ÎNTELES

Prin continuarea navigării pe site-ul nostru confirmi acceptarea utilizării fişierelor de tip cookie conform Politicii de Cookie. Nu uita totuși că poți modifica în orice moment setările acestor fişiere cookie urmând instrucțiunile din Politica de Cookie.

Politica de Confidențialitate | Politica de Cookie