CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 22.04.2021

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“If people did not do silly things, nothing intelligent would ever get done.”

Ludwig Wittgenstein

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 13 iulie 2018

Simbol Denumire 13.07.2018
EUR   Euro4.6589-0.0007
USD   Dolarul SUA4.0064+0.0162
XAU   Gramul de aur159.9299+0.1880
AUD   Dolarul australian2.9568+0.0109
CAD   Dolarul canadian3.0381+0.0140
CHF   Francul elveţian3.9900-0.0122
CZK   Coroana cehă0.17970
DKK   Coroana daneză0.6249-0.0002
EGP   Lira egipteană0.2239+0.0009
GBP   Lira sterlină5.2601-0.0130
100HUF   100 Forinți maghiari1.4350+0.0028
100JPY   100 Yeni japonezi3.5602+0.0114
MDL   Leul moldovenesc0.2397+0.0012
NOK   Coroana norvegiană0.4912-0.0009
PLN   Zlotul polonez1.0764+0.0005
SEK   Coroana suedeză0.4492-0.0014
TRY   Noua lira turcească0.8249-0.0073
XDR   DST5.6195+0.0085
RUB   Rubla rusească0.06430
BGN   Leva bulgarească2.3821-0.0004
ZAR   Randul sud-african0.2999+0.0035
BRL   Realul brazilian1.0319+0.0028
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.5979-0.0009
INR   Rupia indiană0.0585+0.0003
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.35390
MXN   Peso-ul mexican0.2103+0.0003
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.6998+0.0011
RSD   Dinarul sârbesc0.03950
UAH   Hryvna ucraineană0.1528+0.0007
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0907+0.0044
HRK   Kuna croată0.6298-0.0003
THB   Bahtul thailandez0.1202+0.0003

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 22.04.2021 | Lifestyle

    PwC: Peste o treime din oameni, afectați de anxietate și depresie în timpul pandemiei; 44% iau în calcul consultațiile virtuale

    Izolarea involuntară și implicit singurătatea, stresul și nesiguranța cu care ne confruntăm de mai bine de un an, au afectat sănătate aoamenilor în timpul pandemiei. Astfel, potrivit celui mai recent sondaj realizat de PwC la nivel global, 38% dintre respondenți recunosc că au avut simptome de anxietate sau depresie în această perioadă.

  • 19.04.2021 | Finante-Banci

    Opinie Deloitte: Tratamentul fiscal al tranzactiilor cu criptomonede

    În ultimii ani, investitorii din toată lumea au devenit din ce în ce mai intersați de criptomonede. Și nu doar ei, numărul utilizatorilor de criptomonede crescând cu peste 10 milioane de persoane în perioada decembrie 2020 - ianuarie 2021, la nivel global. Comunitatea utilizatorilor de monede virtuale este în plină expansiune și în România motiv pentru care apar din ce în ce mai des întrebări cu privire la obligațiile de declarare și de impozitare a veniturilor obținute din tranzacții cu criptomonede.

  • 16.04.2021 | Finante-Banci

    Deloitte a asistat Innova Capital in preluarea PayPoint Romania

    Deloitte România a asistat Innova Capital, un fond de capital privat din Polonia în preluarea liderului pe segmentul de operare de plăți, PayPoint România, de la grupul britanic PayPoint. Acordul pentru această preluare a fost semnat în luna octombrie a anului trecut, pentru 50 de milioane de euro. Tranzacția a fost finalizată în data de 8 aprilie 2021, după ce aceasta a fost aprobată și de autoritățile de reglementare din domeniul competiției.

  • 16.04.2021 | Finante-Banci

    Libra Internet Bank ajunge la active de peste 7,3 miliarde lei in 2020 si se apropie de top 10 banci din Romania

    Libra Internet Bank se apropie cu pași repezi de top 10 al instituțiilor financiar-bancare din România, după o creștere spectaculoasă a activelor înregistrată în anul 2020. Libra IB a urcat astfel două poziții, urcând de pe locul 15 până pe poziția a 13-a, aceasta fiind și cea mai bună clasare din istorie după criteriul valorii activelor.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG