CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 18.10.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Oamenii de succes se mişcă încontinuu. Ei fac greşeli, însă nu renunţă.”

Conrad Hilton

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 13 iulie 2018

Simbol Denumire 13.07.2018
EUR   Euro4.6589-0.0007
USD   Dolarul SUA4.0064+0.0162
XAU   Gramul de aur159.9299+0.1880
AUD   Dolarul australian2.9568+0.0109
CAD   Dolarul canadian3.0381+0.0140
CHF   Francul elveţian3.9900-0.0122
CZK   Coroana cehă0.17970
DKK   Coroana daneză0.6249-0.0002
EGP   Lira egipteană0.2239+0.0009
GBP   Lira sterlină5.2601-0.0130
100HUF   100 Forinți maghiari1.4350+0.0028
100JPY   100 Yeni japonezi3.5602+0.0114
MDL   Leul moldovenesc0.2397+0.0012
NOK   Coroana norvegiană0.4912-0.0009
PLN   Zlotul polonez1.0764+0.0005
SEK   Coroana suedeză0.4492-0.0014
TRY   Noua lira turcească0.8249-0.0073
XDR   DST5.6195+0.0085
RUB   Rubla rusească0.06430
BGN   Leva bulgarească2.3821-0.0004
ZAR   Randul sud-african0.2999+0.0035
BRL   Realul brazilian1.0319+0.0028
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.5979-0.0009
INR   Rupia indiană0.0585+0.0003
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.35390
MXN   Peso-ul mexican0.2103+0.0003
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.6998+0.0011
RSD   Dinarul sârbesc0.03950
UAH   Hryvna ucraineană0.1528+0.0007
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0907+0.0044

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG