CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 14.10.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Dacă aş avea la dispoziţie opt ore pentru a tăia un copac, aş petrece şase ore ascuţind toporul.”

Abraham Lincoln

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 10 mai 2018

Simbol Denumire 10.05.2018
EUR   Euro4.6397-0.0057
USD   Dolarul SUA3.9065-0.0105
XAU   Gramul de aur165.1951+0.5737
AUD   Dolarul australian2.9224+0.0080
CAD   Dolarul canadian3.0549+0.0261
CHF   Francul elveţian3.8942-0.0115
CZK   Coroana cehă0.1821+0.0004
DKK   Coroana daneză0.6228-0.0008
EGP   Lira egipteană0.2197-0.0010
GBP   Lira sterlină5.3031+0.0026
100HUF   100 Forinți maghiari1.4773+0.0018
100JPY   100 Yeni japonezi3.5630-0.0065
MDL   Leul moldovenesc0.2353+0.0008
NOK   Coroana norvegiană0.4849+0.0022
PLN   Zlotul polonez1.0923+0.0041
SEK   Coroana suedeză0.4494+0.0018
TRY   Noua lira turcească0.9129-0.0010
XDR   DST5.5755-0.0083
RUB   Rubla rusească0.0628+0.0010
BGN   Leva bulgarească2.3723-0.0028
ZAR   Randul sud-african0.3143+0.0042
BRL   Realul brazilian1.0868-0.0125
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6152+0.0006
INR   Rupia indiană0.0581-0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3655+0.0027
MXN   Peso-ul mexican0.2014+0.0017
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7069-0.0246
RSD   Dinarul sârbesc0.0392-0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1489-0.0004
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0635-0.0029

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG