CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 18.06.2021

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“After every difficulty, ask yourself two questions: "What did I do right?" and "What would I do differently?"”

Brian Tracy

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 14 martie 2018

Simbol Denumire 14.03.2018
EUR   Euro4.6622+0.0015
USD   Dolarul SUA3.7691-0.0080
XAU   Gramul de aur160.6135+0.4210
AUD   Dolarul australian2.9750-0.0003
CAD   Dolarul canadian2.9109-0.0282
CHF   Francul elveţian3.9873+0.0002
CZK   Coroana cehă0.1832+0.0001
DKK   Coroana daneză0.6259+0.0002
EGP   Lira egipteană0.2140-0.0006
GBP   Lira sterlină5.2636+0.0148
100HUF   100 Forinți maghiari1.4956+0.0008
100JPY   100 Yeni japonezi3.5391+0.0144
MDL   Leul moldovenesc0.2278-0.0002
NOK   Coroana norvegiană0.4881+0.0012
PLN   Zlotul polonez1.1065-0.0007
SEK   Coroana suedeză0.4592+0.0001
TRY   Noua lira turcească0.9742-0.0023
XDR   DST5.4796-0.0009
RUB   Rubla rusească0.0663-0.0001
BGN   Leva bulgarească2.3838+0.0008
ZAR   Randul sud-african0.3200+0.0008
BRL   Realul brazilian1.1562-0.0019
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.5972+0.0002
INR   Rupia indiană0.0581-0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3548-0.0001
MXN   Peso-ul mexican0.20320
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7632-0.0052
RSD   Dinarul sârbesc0.0394-0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1445-0.0014
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0262-0.0021
HRK   Kuna croată0.6262-0.0001
THB   Bahtul thailandez0.1211+0.0002

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 18.06.2021 | Mediu

    Sondaj EY: Majoritatea marilor contribuabili nu au facut pana acum obiectul unei inspectii de mediu

    Potrivit unui sondaj realizat recent de EY în cadrul seminarului „Cum să abordezi inspecțiile fiscale privind obligațiile la Fondul pentru Mediu. Noi provocări”, 59% dintre contribuabili (din care mai mult de jumătate sunt mari contribuabili) nu au făcut până acum obiectul unei inspecții de mediu.

  • 15.06.2021 | Economie

    Opinie Deloitte - Dosarul cu sina devine istorie. Cine ii ia locul?

    Comunicarea cu autoritatea fiscală prin intermediul mijloacelor electronice se transformă treptat din opțiune în obligație. Planul actual al autorităților referitor la digitalizarea Agenției Naționale de Administrare Fiscală (ANAF), conține printre altele și o serie de măsuri menite să transfere integral comunicarea contribuabililor cu autoritățile în mediul virtual.

  • 15.06.2021 | Finante-Banci

    Credit verde ING pentru Nepi Rockcastle

    Recent, ING Bank România a decis extinderea facilității de credit de 100 de milioane de euro acordat grupului NEPI Rockastle, companie care are o poziție dominantă în România pe piața imobiliară, fiind cel mai mare proprietar de centre comerciale din Europa Centrală și de Est.

  • 14.06.2021 | HR/Cariere

    Numire importantă pe piața de Executive Search: David-Sebastian Stein ales în Board Director Signium

    David-Sebastian Stein, Managing Partner al companiei Signium-Stein & partner, înființate în România în prima parte a anilor 90 a fost ales ca parte a consiliului de administrație Signium. Acesta a devenit astfel unul dintre cele mai importante parteneriate din domeniul Executive Search și Consultanță în Leadership la nivel mondial, compania având o experiență de peste 70 de ani în domeniu și fiind prezentă în peste 30 de țări la nivel global.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG