CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 26.06.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Sunt două tipuri de oameni care îţi vor spune că nu poţi face o diferenţă în lume: cei care se tem să încerce şi cei care se tem că vei reuşi.”

Ray Goforth

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 14 martie 2018

Simbol Denumire 14.03.2018
EUR   Euro4.6622+0.0015
USD   Dolarul SUA3.7691-0.0080
XAU   Gramul de aur160.6135+0.4210
AUD   Dolarul australian2.9750-0.0003
CAD   Dolarul canadian2.9109-0.0282
CHF   Francul elveţian3.9873+0.0002
CZK   Coroana cehă0.1832+0.0001
DKK   Coroana daneză0.6259+0.0002
EGP   Lira egipteană0.2140-0.0006
GBP   Lira sterlină5.2636+0.0148
100HUF   100 Forinți maghiari1.4956+0.0008
100JPY   100 Yeni japonezi3.5391+0.0144
MDL   Leul moldovenesc0.2278-0.0002
NOK   Coroana norvegiană0.4881+0.0012
PLN   Zlotul polonez1.1065-0.0007
SEK   Coroana suedeză0.4592+0.0001
TRY   Noua lira turcească0.9742-0.0023
XDR   DST5.4796-0.0009
RUB   Rubla rusească0.0663-0.0001
BGN   Leva bulgarească2.3838+0.0008
ZAR   Randul sud-african0.3200+0.0008
BRL   Realul brazilian1.1562-0.0019
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.5972+0.0002
INR   Rupia indiană0.0581-0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3548-0.0001
MXN   Peso-ul mexican0.20320
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7632-0.0052
RSD   Dinarul sârbesc0.0394-0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1445-0.0014
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0262-0.0021

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG