CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 06.12.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Succesul este suma unor eforturi mici, repetate zi de zi.”

Robert Collier

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 8 septembrie 2017

Simbol Denumire 08.09.2017
EUR   Euro4.5983+0.0003
USD   Dolarul SUA3.8116-0.0265
XAU   Gramul de aur165.6570+0.3050
AUD   Dolarul australian3.0859+0.0093
CAD   Dolarul canadian3.1453-0.0007
CHF   Francul elveţian4.0239-0.0061
CZK   Coroana cehă0.1762+0.0001
DKK   Coroana daneză0.61800
EGP   Lira egipteană0.2161-0.0015
GBP   Lira sterlină5.0148-0.0018
100HUF   100 Forinți maghiari1.5020-0.0016
100JPY   100 Yeni japonezi3.5385+0.0128
MDL   Leul moldovenesc0.2163-0.0007
NOK   Coroana norvegiană0.4931-0.0004
PLN   Zlotul polonez1.0813-0.0014
SEK   Coroana suedeză0.4819+0.0002
TRY   Noua lira turcească1.1157-0.0035
XDR   DST5.4512-0.0146
RUB   Rubla rusească0.0668-0.0004
BGN   Leva bulgarească2.3511+0.0001
ZAR   Randul sud-african0.2970-0.0018
BRL   Realul brazilian1.2298-0.0087
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.5903-0.0007
INR   Rupia indiană0.0597-0.0002
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3376-0.0023
MXN   Peso-ul mexican0.21590
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7818+0.0186
RSD   Dinarul sârbesc0.03850
UAH   Hryvna ucraineană0.1463-0.0012
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0377-0.0072
HRK   Kuna croată0.6188+0.0003
THB   Bahtul thailandez0.1152-0.0008

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG