CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 02.06.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Majoritatea eşecurilor din viaţă sunt ale oamenilor care nu-şi dau seama cât de aproape sunt de succes atunci când renunţă.”

Thomas Edison

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 10 mai 2017

Simbol Denumire 10.05.2017
EUR   Euro4.5481-0.0026
USD   Dolarul SUA4.1876+0.0136
XAU   Gramul de aur164.7207+0.3030
AUD   Dolarul australian3.0860+0.0191
CAD   Dolarul canadian3.0554+0.0049
CHF   Francul elveţian4.1564-0.0107
CZK   Coroana cehă0.17050
DKK   Coroana daneză0.6113-0.0004
EGP   Lira egipteană0.2314+0.0008
GBP   Lira sterlină5.4202+0.0245
100HUF   100 Forinți maghiari1.4631+0.0036
100JPY   100 Yeni japonezi3.6766+0.0065
MDL   Leul moldovenesc0.2188+0.0002
NOK   Coroana norvegiană0.4811-0.0013
PLN   Zlotul polonez1.0797+0.0043
SEK   Coroana suedeză0.4697-0.0014
TRY   Noua lira turcească1.1624+0.0041
XDR   DST5.7184+0.0120
RUB   Rubla rusească0.0721+0.0007
BGN   Leva bulgarească2.3254-0.0013
ZAR   Randul sud-african0.3091+0.0033
BRL   Realul brazilian1.3126+0.0074
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6066+0.0023
INR   Rupia indiană0.0648+0.0002
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3685+0.0021
MXN   Peso-ul mexican0.2193+0.0019
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.9018+0.0241
RSD   Dinarul sârbesc0.0369-0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1582+0.0025
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1402+0.0038
HRK   Kuna croată0.6127+0.0008

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 29.05.2020 | Economie

    Opinie Deloitte despre formatul electronic unic european de raportare financiara anuala

    „Pentru raportarea financiară consolidată, întocmită în conformitate cu Standardele Internaționale de Raportare Financiară (IFRS), societățile listate trebuie să aibă în vedere o nouă cerință de raportare în format electronic unic european (European Single Electronic Format – ESEF)” scriu Corina Dumitru, partener și Laura Deaconescu, senior manager audit la Deloitte România.

  • 28.05.2020 | Economie

    Rezultate financiare ING Bank Q1

    Numărul de clienți ai ING România care încasează venituri recurente într-un cont ING au crescut în această perioadă cu 13%, la 1 milion de persoane. Soldul depozitelor de la clienți a crescut de asemenea cu 25%, la fel și portofoliul de credite, care a înregistrat o creștere de 11% față de anul trecut, ajungând la aproape 30 de miliarde de lei.

  • 27.05.2020 | Imobiliare

    Punct de vedere: Clădirile de birouri și conviețuirea cu COVID-19. Ce va fi diferit?

    Deși știm că virusul nu va fi eradicat în curând și că nu toată lumea va fi imună în perioada imediat următoare, necesitatea de a merge mai departe și de a ne continua viețile este mai mare decât oricând. Cum vor funcționa însă lucrurile, odată cu această reîntoarcere? „Cum va arăta conviețuirea noastră cu Covid-19 în clădirile de birouri”, se întreabă Lucian Anghel, fondator și CEO Timepal România și Facilities Management Services?

  • 26.05.2020 | Imobiliare

    Opinie Deloitte: Reducerea impozitului pentru proprietarii de spatii comerciale – o ecuatie cu multe necunoscute

    În ultimele două luni, Guvernul a luat o serie de măsuri menite să ajute atât populația cât și afacerile direct afectate de pandemia de Covid-19 și de starea de urgență, cu toate restricțiile care au succedat declararea acesteia. Una dintre cele mai noi astfel de măsuri, adoptată prin intermediul unei noi Ordonanțe de Urgență, propune facilități de natură fiscală pentru proprietarii de spații comerciale, în anumite condiții.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG