CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 29.09.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Dacă nu îţi valorezi timpul, nici ceilalţi nu o vor face. Nu îţi mai da timpul şi talentele. Pune preţ pe cunoştinţele tale şi începe să ceri preţul corect pentru ele.”

Kim Garst

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 30 ianuarie 2017

Simbol Denumire 30.01.2017
EUR   Euro4.5006-0.0071
USD   Dolarul SUA4.2075-0.0114
XAU   Gramul de aur161.2177+0.6311
AUD   Dolarul australian3.1788+0.0013
CAD   Dolarul canadian3.2010-0.0165
CHF   Francul elveţian4.2131-0.0046
CZK   Coroana cehă0.1666-0.0001
DKK   Coroana daneză0.6051-0.0010
EGP   Lira egipteană0.2224-0.0029
GBP   Lira sterlină5.2756-0.0145
100HUF   100 Forinți maghiari1.4465-0.0009
100JPY   100 Yeni japonezi3.6729+0.0056
MDL   Leul moldovenesc0.2097+0.0008
NOK   Coroana norvegiană0.5053+0.0009
PLN   Zlotul polonez1.0393+0.0003
SEK   Coroana suedeză0.4762-0.0008
TRY   Noua lira turcească1.1044+0.0162
XDR   DST5.7041-0.0114
RUB   Rubla rusească0.07030
BGN   Leva bulgarească2.3011-0.0036
ZAR   Randul sud-african0.3095-0.0065
BRL   Realul brazilian1.3396+0.0120
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6114-0.0017
INR   Rupia indiană0.0619-0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3575-0.0016
MXN   Peso-ul mexican0.2021+0.0031
NZD   Dolarul neo-zeelandez3.0549-0.0031
RSD   Dinarul sârbesc0.0363-0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1552-0.0001
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1455-0.0031
HRK   Kuna croată0.6020-0.0004

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 28.09.2020 | Economie

    PwC: Probleme la colectare. O treime din TVA lipsește din bugetul României

    Potrivit Comisiei Europene, bugetul României pierde anual o treime din TVA, lucru care pune în dificultate majoră statul român, mai ales în ceea ce privește oferta de servicii publice. Indicatorul publicat de CE, măsoară diferența dintre valorile TVA potențiale, de încasat la buget, și ceea ce efectiv se adună în conturile trezoreriei statului, un indicator cât se poate de ilustrativ pentru capacitatea de colectare a administrației fiscale locale.

  • 28.09.2020 | Bursa

    Petrolul si aurul cresc in pret: analiza Saxo Bank

    Pentru prima data după câteva săptămâni, indicele Bloomberg care urmărește mărfuri importante din energie, metale și agricultură, s-a tranzacționat în creștere. Dolarul mai slab, continua achiziție de futures, prețul crescut al petrolului dar și optimismul chinez, au contribuit la o serie de câștiguri în toate aceste trei sectoare mai sus menționate. Mai mult, aurul s-a tranzacționat pasiv în cadrul comercianților algo care acum sunt pe val, lucru care a dus la o corelație pozitivă extrem de ridicată cu mișcări din indicele S&P 500.

  • 25.09.2020 | Finante-Banci

    Opinie Deloitte: Romania anunta noi obligatii pentru emitentii de criptomonede, un domeniu cu tranzactii suspecte de miliarde de dolari

    În încercarea de a crea un cadru care să prevină spălarea de bani după ce fenomenul criptomonedelor a atins cote îngrijorătoare la nivel mondial, Uniunea Europeană extinde domeniul de reglementare asupra furnizorilor de servicii din acest domeniu al economiei. La baza deciziei UE au stat o mulțime de argumente, cele mai importante dintre acestea fiind posibilitatea de a deschide conturi anonime și de a converti numerar în mod ilicit, mijloacele de tranzacționare ilicită peste granițe etc.

  • 25.09.2020 | Bursa

    Moment istoric: Piața de Capital din România devine Piață Emergentă

    Începând cu data de 21 septembrie 2020, piața de capital din România a fost inclusă în cadrul indicilor Piețelor Emergente ai furnizorului global de indicii FTSE Russell. Astfel, la doar 25 de ani de la deschiderea oficială, bursa din țara noastră este inclusă într-un univers investițional fără precedent ce poate presupune noi fonduri de investiții care gestionează miliarde de euro și care pot investi în companiile listate. Acest lucru era imposibil în anii anteriori din cauza restricțiilor generate de statutul de piață de frontieră.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG