CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 21.10.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“A-ţi dori să ai succes fără a munci din greu este ca şi cum ai încerca să culegi roadele pe care nu le-ai semănat vreodată.”

David Bly

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 30 ianuarie 2017

Simbol Denumire 30.01.2017
EUR   Euro4.5006-0.0071
USD   Dolarul SUA4.2075-0.0114
XAU   Gramul de aur161.2177+0.6311
AUD   Dolarul australian3.1788+0.0013
CAD   Dolarul canadian3.2010-0.0165
CHF   Francul elveţian4.2131-0.0046
CZK   Coroana cehă0.1666-0.0001
DKK   Coroana daneză0.6051-0.0010
EGP   Lira egipteană0.2224-0.0029
GBP   Lira sterlină5.2756-0.0145
100HUF   100 Forinți maghiari1.4465-0.0009
100JPY   100 Yeni japonezi3.6729+0.0056
MDL   Leul moldovenesc0.2097+0.0008
NOK   Coroana norvegiană0.5053+0.0009
PLN   Zlotul polonez1.0393+0.0003
SEK   Coroana suedeză0.4762-0.0008
TRY   Noua lira turcească1.1044+0.0162
XDR   DST5.7041-0.0114
RUB   Rubla rusească0.07030
BGN   Leva bulgarească2.3011-0.0036
ZAR   Randul sud-african0.3095-0.0065
BRL   Realul brazilian1.3396+0.0120
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6114-0.0017
INR   Rupia indiană0.0619-0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3575-0.0016
MXN   Peso-ul mexican0.2021+0.0031
NZD   Dolarul neo-zeelandez3.0549-0.0031
RSD   Dinarul sârbesc0.0363-0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1552-0.0001
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1455-0.0031

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG