CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 06.12.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“We become what we think about most of the time, and that’s the strangest secret.”

Earl Nightingale

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 9 septembrie 2016

Simbol Denumire 09.09.2016
EUR   Euro4.4518-0.0008
USD   Dolarul SUA3.9500+0.0014
XAU   Gramul de aur169.6890-1.4492
AUD   Dolarul australian3.0079-0.0413
CAD   Dolarul canadian3.0524-0.0171
CHF   Francul elveţian4.0587-0.0182
CZK   Coroana cehă0.16470
DKK   Coroana daneză0.5981-0.0001
EGP   Lira egipteană0.4448+0.0001
GBP   Lira sterlină5.2519-0.0218
100HUF   100 Forinți maghiari1.4431-0.0006
100JPY   100 Yeni japonezi3.8659-0.0216
MDL   Leul moldovenesc0.1992-0.0009
NOK   Coroana norvegiană0.4823-0.0028
PLN   Zlotul polonez1.0287-0.0032
SEK   Coroana suedeză0.4675-0.0021
TRY   Noua lira turcească1.3363-0.0081
XDR   DST5.5408-0.0044
RUB   Rubla rusească0.0615-0.0002
BGN   Leva bulgarească2.2761-0.0005
ZAR   Randul sud-african0.2776-0.0049
BRL   Realul brazilian1.2281-0.0087
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.5914-0.0011
INR   Rupia indiană0.0592-0.0003
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3591-0.0026
MXN   Peso-ul mexican0.2115-0.0039
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.9145-0.0337
RSD   Dinarul sârbesc0.03610
UAH   Hryvna ucraineană0.1472-0.0004
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0754+0.0003
HRK   Kuna croată0.5948+0.0001

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG