CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 30.03.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Try not to become a person of success, but rather try to become a person of value.”

Albert Einstein

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 29 iulie 2016

Simbol Denumire 29.07.2016
EUR   Euro4.4654+0.0039
USD   Dolarul SUA4.0203-0.0016
XAU   Gramul de aur172.4392-0.8047
AUD   Dolarul australian3.0187-0.0115
CAD   Dolarul canadian3.0534-0.0045
CHF   Francul elveţian4.1184+0.0303
CZK   Coroana cehă0.1651+0.0001
DKK   Coroana daneză0.6003+0.0006
EGP   Lira egipteană0.4527-0.0002
GBP   Lira sterlină5.2967-0.0020
100HUF   100 Forinți maghiari1.4285+0.0020
100JPY   100 Yeni japonezi3.8831+0.0431
MDL   Leul moldovenesc0.2037-0.0013
NOK   Coroana norvegiană0.4700-0.0022
PLN   Zlotul polonez1.0225+0.0014
SEK   Coroana suedeză0.4665-0.0014
TRY   Noua lira turcească1.3341+0.0035
XDR   DST5.6001+0.0057
RUB   Rubla rusească0.0601-0.0006
BGN   Leva bulgarească2.2831+0.0019
ZAR   Randul sud-african0.2835+0.0010
BRL   Realul brazilian1.2214-0.0122
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6044+0.0003
INR   Rupia indiană0.06000
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3579+0.0008
MXN   Peso-ul mexican0.2121-0.0015
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.8548+0.0019
RSD   Dinarul sârbesc0.0363+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1623+0.0002
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0945-0.0005
HRK   Kuna croată0.5967+0.0006

Curs BNR al zilei de vineri, 29 iulie 2016

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 30.03.2020 | Finante-Banci

    In ultimele 2 saptamani, NETOPIA Payments a refuzat sa inroleze zeci de comercianti care vand in conditii neconforme

    Netopia Payments a efectuat în ultimele două săptămâni o serie de verificări în urma cererilor primite din partea clienților. În urma acestora, compania a refuzat înregistrarea în platforma pe care o gestionează, comercianților care vând în condiții suspecte produse aflate la mare căutare în contextul pandemiei de Covid-19 dar și comercianților neautorizați.

  • 30.03.2020 | Finante-Banci

    Patria Bank anunță măsuri de solidaritate față de medici și program redus în sucursale

    Marile companii locale dar și din lume, au anunțat în ultima perioadă o serie de măsuri menite să combată ori să lupte cu epidemia cauzată de noul Coronavirus. Patria Bank, urmează la rândul său acest trend, anunțând la rândul său măsuri aplicable la nivelul rețelei de sucursale dar și în ceea ce privește implicarea directă în comunitate.

  • 29.03.2020 | Economie

    Punct de vedere EY: Ajutoare de stat pentru sprijinirea economiei Statelor Membre in contextul focarului de infectie cu COVID-19

    Trăim într-o perioadă în care redresarea economiei în termeni rezolnabili este pusă sub semnul întrebării, în special în Uniunea Europeană unde în ultimele săptămâni, pandemia cauzată de noul Coronavirus a lăsat urme adânci.Trăim într-o perioadă în care redresarea economiei în termeni rezolnabili este pusă sub semnul întrebării, în special în Uniunea Europeană unde în ultimele săptămâni, pandemia cauzată de noul Coronavirus a lăsat urme adânci. Este pusă de asemenea sub semnul întrebării și strategia pe care vom reuși să o adoptăm pentru a reechilibra companiile afectate, în special cele cu prezență în statele membre ale Uniunii

  • 28.03.2020 | Lifestyle

    România trece la ora de vară in weekend-ul 28-29 martie

    În noaptea de 28 spre 29 martie toate ceasurile se vor da înainte cu o oră pentru a trece la ora de vară 2020. Ziua de 28 martie 2020 va avea 23 de ore în loc de 24. Ceasul se dă înainte cu o ora si, astfel, ora 3:00 va deveni ora 4:00.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG