CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 02.02.2023

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Nimic în lume nu poate lua locul perseverenței. Talentul nu; nimic nu este mai comun decât oamenii talentați dar lipsiți de succes. Geniul nu; geniile nerăsplătite – în acest caz putem vorbi de un proverb. Educația nu; lumea este plină de persoane educate dar neglijate. Doar perseverența și determinarea sunt omnipotențe.”

Calvin Coolidge

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 29 iulie 2016

Simbol Denumire 29.07.2016
EUR   Euro4.4654+0.0039
USD   Dolarul SUA4.0203-0.0016
XAU   Gramul de aur172.4392-0.8047
AUD   Dolarul australian3.0187-0.0115
CAD   Dolarul canadian3.0534-0.0045
CHF   Francul elveţian4.1184+0.0303
CZK   Coroana cehă0.1651+0.0001
DKK   Coroana daneză0.6003+0.0006
EGP   Lira egipteană0.4527-0.0002
GBP   Lira sterlină5.2967-0.0020
100HUF   100 Forinți maghiari1.4285+0.0020
100JPY   100 Yeni japonezi3.8831+0.0431
MDL   Leul moldovenesc0.2037-0.0013
NOK   Coroana norvegiană0.4700-0.0022
PLN   Zlotul polonez1.0225+0.0014
SEK   Coroana suedeză0.4665-0.0014
TRY   Noua lira turcească1.3341+0.0035
XDR   DST5.6001+0.0057
RUB   Rubla rusească0.0601-0.0006
BGN   Leva bulgarească2.2831+0.0019
ZAR   Randul sud-african0.2835+0.0010
BRL   Realul brazilian1.2214-0.0122
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6044+0.0003
INR   Rupia indiană0.06000
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3579+0.0008
MXN   Peso-ul mexican0.2121-0.0015
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.8548+0.0019
RSD   Dinarul sârbesc0.0363+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1623+0.0002
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0945-0.0005
HRK   Kuna croată0.5967+0.0006

Curs BNR al zilei de vineri, 29 iulie 2016

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 01.02.2023 | Auto

    Analiză EY - Cristian Cârstoiu: Vehiculele electrice continuă să se îndrepte spre dominația vânzărilor

    Potrivit cifrelor furnizate de instrumentul de prognoză bazate pe inteligența artificială EY Mobility Lens Forecaster, vânzările de vehicule electrice în Europa, CHina și SUA vor depăși toate celelalte tipuri de motorizări cu trei ani mai devreme decât se preconiza anterior. Analiza EY oferă o perspectivă asupra înmatriculărilor de vehicule ușoare până în anul 2050.

  • 01.02.2023 | Economie

    Studiu EY: Majoritatea directorilor generali se tem că recesiunea va fi mai gravă decât criza financiară - comunicat de presă

    Potrivit studiului EY CEO Outlook Pulse realizat în prima lună a acestui an (2023), studiu care încearcă să scoată în evidență și să sublinieze incertitudinile care definesc mediul de afaceri în acest an, marea majoritate a directorilor economici (mai precis, 98% dintre aceștia), se pregătesc pentru o recesiune economică caracterizată de incertitudinile legate de COVID-19, de întreruperile din lanțul de aprovizionare dar și de tensiunile geopolitice. Diferențe de opinie apar doar în ceea ce privește durata, profunzimea și gravitatea acestei crize.

  • 01.02.2023 | HR/Cariere

    Schneider Electric îl numește pe Marc Garner în funcția de Senior Vice President al diviziei Secure Power în Europa

    Compania Schneider Electric l-a numit recent pe Marc Garner în funcția de Senior Vice President al diviziei Secure Power din Europa. Noul VP are o experiență vastă în cadrul companiei Schneider Electric, cu o activitate de 17 ani în diferite poziții de conducere.

  • 01.02.2023 | Imobiliare

    Sondaj Storia.ro: Proprietarii si cumparatorii din Romania fac un sumar al pietei imobiliare din 2022

    Potrivit celui mai recent studiu realizat în rândul utilizatorilor Storia.ro și OLX, anul 2022 a fost perceput drept un an al scumpirilor în ceea ce privește sectorul imobiliarelor. Astfel, 53% dintre respondenți au semnalat drept cea mai mare dificultate pe care au intampinat-o în 2022 din punct de vedere imobiliar, cea legată de creșterile de preț apărute în cazul locuințelor, a ratelor dobânzilor, dar și a utilităților. De asemenea, 21% dintre aceștia au afirmat că valoarea avansului necesar pentru achiziționarea unei locuințe a depășit bugetul pe care aceștia îl aveau la dispoziție.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG