CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 21.02.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Atribui succesul meu următorului fapt: niciodată nu am acceptat şi nu am dat nicio scuză”

Florence Nightingale

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 29 iulie 2016

Simbol Denumire 29.07.2016
EUR   Euro4.4654+0.0039
USD   Dolarul SUA4.0203-0.0016
XAU   Gramul de aur172.4392-0.8047
AUD   Dolarul australian3.0187-0.0115
CAD   Dolarul canadian3.0534-0.0045
CHF   Francul elveţian4.1184+0.0303
CZK   Coroana cehă0.1651+0.0001
DKK   Coroana daneză0.6003+0.0006
EGP   Lira egipteană0.4527-0.0002
GBP   Lira sterlină5.2967-0.0020
100HUF   100 Forinți maghiari1.4285+0.0020
100JPY   100 Yeni japonezi3.8831+0.0431
MDL   Leul moldovenesc0.2037-0.0013
NOK   Coroana norvegiană0.4700-0.0022
PLN   Zlotul polonez1.0225+0.0014
SEK   Coroana suedeză0.4665-0.0014
TRY   Noua lira turcească1.3341+0.0035
XDR   DST5.6001+0.0057
RUB   Rubla rusească0.0601-0.0006
BGN   Leva bulgarească2.2831+0.0019
ZAR   Randul sud-african0.2835+0.0010
BRL   Realul brazilian1.2214-0.0122
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6044+0.0003
INR   Rupia indiană0.06000
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3579+0.0008
MXN   Peso-ul mexican0.2121-0.0015
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.8548+0.0019
RSD   Dinarul sârbesc0.0363+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1623+0.0002
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0945-0.0005
HRK   Kuna croată0.5967+0.0006

Curs BNR al zilei de vineri, 29 iulie 2016

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 20.02.2020 | Economie

    Opinie Deloitte: In ce conditii beneficiaza un importator de taxe vamale preferentiale sau zero?

    În prezent, Uniunea Europeană are acorduri de schimb cu peste 100 de țări și teritorii. Anul trecut au intrat în vigoare acorduri de liber schimb cu Japonia și Singapore, urmând ca în 2020 încă cinci alte țări să facă parte din această elită, precum Argentina, Brazilia, Paraguay, Uruguay și țărie membre Mercosur.

  • 19.02.2020 | HR/Cariere

    La Finance Recruitment Day, companii financiare de top vor recruta studenți și absolvenți

    Catalyst Solutions anunță organizarea Finance Recruitment Day, un eveniment care va avea loc în data de 12 martie 2020 la hotelul Radisson Blu din București, încadrat sub umbrela Hipo NextGen. Acesta va fi și singurul eveniment din România dedicat doar tinerilor care se află la început de carieră și care vizează o carieră în domeniile financiare și cele asociate acestora.

  • 18.02.2020 | Mediu

    Proiect pilot FlixBus: Autocare echipate cu panouri solare

    FlixBus introduce prin intermediul unui proiect pilot, primul autocar dotat cu panouri solare care va opera pe ruta internațională Dortmund - Londra. Energia solară va fi astfel utilizată pentru toate dispozitivele electronice din autocar, emisiile de CO2 generate de o călătorie reducându-se astfel considerabil.

  • 17.02.2020 | Economie

    Proiectiile impactului economic al coronavirusului sunt speculatii - analiza Saxo Bank

    Nu știm care este și care va fi impactul real al coronavirusului asupra economiei globale însă putem discuta de o încetinire a creșterii economice de cel puțin 0,2% ca urmare a blocării lanțului de aprovizionare. Cifrele de care dispunem în această perioadă ne confirmă deja faptul că, cel puțin din punct de vedere statistic, coronavirusul este mai rău decât SRAS cu un număr de oameni afectați de 5 ori mai mare și un număr de decese mai ridicat cu 41%.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG