CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 26.06.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Sunt două tipuri de oameni care îţi vor spune că nu poţi face o diferenţă în lume: cei care se tem să încerce şi cei care se tem că vei reuşi.”

Ray Goforth

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 29 iulie 2016

Simbol Denumire 29.07.2016
EUR   Euro4.4654+0.0039
USD   Dolarul SUA4.0203-0.0016
XAU   Gramul de aur172.4392-0.8047
AUD   Dolarul australian3.0187-0.0115
CAD   Dolarul canadian3.0534-0.0045
CHF   Francul elveţian4.1184+0.0303
CZK   Coroana cehă0.1651+0.0001
DKK   Coroana daneză0.6003+0.0006
EGP   Lira egipteană0.4527-0.0002
GBP   Lira sterlină5.2967-0.0020
100HUF   100 Forinți maghiari1.4285+0.0020
100JPY   100 Yeni japonezi3.8831+0.0431
MDL   Leul moldovenesc0.2037-0.0013
NOK   Coroana norvegiană0.4700-0.0022
PLN   Zlotul polonez1.0225+0.0014
SEK   Coroana suedeză0.4665-0.0014
TRY   Noua lira turcească1.3341+0.0035
XDR   DST5.6001+0.0057
RUB   Rubla rusească0.0601-0.0006
BGN   Leva bulgarească2.2831+0.0019
ZAR   Randul sud-african0.2835+0.0010
BRL   Realul brazilian1.2214-0.0122
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6044+0.0003
INR   Rupia indiană0.06000
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3579+0.0008
MXN   Peso-ul mexican0.2121-0.0015
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.8548+0.0019
RSD   Dinarul sârbesc0.0363+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1623+0.0002
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0945-0.0005

Curs BNR al zilei de vineri, 29 iulie 2016

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG