CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 27.06.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“The secret of success in life is for a man to be ready for his opportunity when it comes.”

Benjamin Disraeli

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 10 iunie 2016

Simbol Denumire 10.06.2016
EUR   Euro4.5110-0.0015
USD   Dolarul SUA3.9938+0.0212
XAU   Gramul de aur162.8535+2.0829
AUD   Dolarul australian2.9570+0.0035
CAD   Dolarul canadian3.1336+0.0109
CHF   Francul elveţian4.1395+0.0077
CZK   Coroana cehă0.16690
DKK   Coroana daneză0.6067-0.0001
EGP   Lira egipteană0.4498+0.0024
GBP   Lira sterlină5.7685+0.0216
100HUF   100 Forinți maghiari1.4463-0.0025
100JPY   100 Yeni japonezi3.7378+0.0065
MDL   Leul moldovenesc0.2012+0.0004
NOK   Coroana norvegiană0.4868-0.0004
PLN   Zlotul polonez1.0343-0.0056
SEK   Coroana suedeză0.4856-0.0017
TRY   Noua lira turcească1.3689-0.0018
XDR   DST5.6365+0.0163
RUB   Rubla rusească0.0617-0.0002
BGN   Leva bulgarească2.3065-0.0007
ZAR   Randul sud-african0.2665-0.0008
BRL   Realul brazilian1.1747-0.0080
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6086+0.0032
INR   Rupia indiană0.0598+0.0003
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3423-0.0005
MXN   Peso-ul mexican0.2175-0.0003
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.8365+0.0101
RSD   Dinarul sârbesc0.03660
UAH   Hryvna ucraineană0.1600+0.0008
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0874+0.0058

Cursul BNR al zilei de vineri, 10 iunie 2016

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 27.06.2019 | Finante-Banci

    Patria Bank semnează un nou acord de parteneriat cu APIA pentru campania din 2019

    După un volum de credite de aproape 75 de milioane de lei acordate în ultimii doi ani, Patria Bank semnează un nou contract de parteneriat cu Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) pentru campania din acest an ce cuprinde schemele de sprijin.

  • 27.06.2019 | IT&C

    Kaspersky: Doar o persoană din zece înțelege cum funcționează criptomonedele

    Potrivit unui studiu realizat și publicat recent de către cei de la Kaspersky, mulți oameni au câteva cunoștințe de bază în ceea ce privește criptomonedele, fiind conștienți cel puțin de existența lor însă doar 10% înțeleg cu adevărat cu funcționează această tehnologie, acestea fiind și cauzele unei lipse de interes major față de acestea.

  • 26.06.2019 | Finante-Banci

    Apple Pay a fost integrat în aplicația FlixBus iOS și este disponibil pentru clienții din România

    Începând de azi, 26 iunie 2019, seria de inovații lansate de către operatorul de servicii de mobilitate FlixBus continuă cu includerea serviciilor Apple Pay în aplicația dedicată. Plățile efectuate cu ajutorul telefoanelor mobile Apple vor deveni astfel mai simple, mai sigure și mai convenabile.

  • 26.06.2019 | Finante-Banci

    Apple Pay este disponibil acum și în România

    Cunoscutul sistem de plăți disponibil pentru clienții Apple și implicit posesorii de iPhone care asigură siguranța, confidențialitatea și rapiditatea plăților electronice este acum disponibil și în România, lansarea sa oficială fiind deja anunțată de câțiva dintre cei mai importanți procesatori de plăți autohtoni.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG