CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 07.04.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Never put an age limit on your dreams.”

Dara Torres, Gold Medalist, Swimming

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 10 iunie 2016

Simbol Denumire 10.06.2016
EUR   Euro4.5110-0.0015
USD   Dolarul SUA3.9938+0.0212
XAU   Gramul de aur162.8535+2.0829
AUD   Dolarul australian2.9570+0.0035
CAD   Dolarul canadian3.1336+0.0109
CHF   Francul elveţian4.1395+0.0077
CZK   Coroana cehă0.16690
DKK   Coroana daneză0.6067-0.0001
EGP   Lira egipteană0.4498+0.0024
GBP   Lira sterlină5.7685+0.0216
100HUF   100 Forinți maghiari1.4463-0.0025
100JPY   100 Yeni japonezi3.7378+0.0065
MDL   Leul moldovenesc0.2012+0.0004
NOK   Coroana norvegiană0.4868-0.0004
PLN   Zlotul polonez1.0343-0.0056
SEK   Coroana suedeză0.4856-0.0017
TRY   Noua lira turcească1.3689-0.0018
XDR   DST5.6365+0.0163
RUB   Rubla rusească0.0617-0.0002
BGN   Leva bulgarească2.3065-0.0007
ZAR   Randul sud-african0.2665-0.0008
BRL   Realul brazilian1.1747-0.0080
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6086+0.0032
INR   Rupia indiană0.0598+0.0003
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3423-0.0005
MXN   Peso-ul mexican0.2175-0.0003
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.8365+0.0101
RSD   Dinarul sârbesc0.03660
UAH   Hryvna ucraineană0.1600+0.0008
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0874+0.0058
HRK   Kuna croată0.5987-0.0001

Cursul BNR al zilei de vineri, 10 iunie 2016

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 07.04.2020 | Economie

    Opinie Reff & Asociatii: Ghid de navigare in avalansa de schimbari legislative in contextul COVID-19

    Mare parte din țările europene au întreprins imediat măsuri împotriva uneia dintre cele mai mari crize cu care se confruntă Bătrânul Continent în ultimele decenii și anume, epidemia cauzată de virusul Covid-19. Multe decizii au fost adoptate de către guvernele europene și implicit de cel al României în regim de urgență, cu spectru larg de aplicabilitate,motiv pentru care companiilor și reprezentanților acestora le va fi din ce în ce mai greu să navigheze prin hățișul legislativ.

  • 07.04.2020 | Economie

    Compania Gothaer rămâne complet funcțională. Serviciile funcționează și online

    Trăim momente de criză profundă pe fondul răspândirii epidemiei de Covid-19, situație extrem de dificilă pentr întreaga umanitate care ne obligă în același timp la precauție maximă dar și la conștientizarea pericolului la care ne expunem atunci când interacționăm unii cu alții.

  • 07.04.2020 | Economie

    Mihai Petre, EY: Cum putem limita expunerea personalului implicat in operațiuni vamale in contextul crizei COVID-19?

    Companiile care produc, depozitează sau distribuie bunuri de la furnizori din toată lumea se confruntă în această perioadă cu sarcina dificilă de a menține sub control întreg lanțul de aprivizionare și respectarea obligațiilor fiscale, ca urmare a epidemiei de Covid-19 și a absenteismului cauzat de starea de urgență.

  • 05.04.2020 | Finante-Banci

    ING Bank impreuna cu parteneri ONG, clienti si angajati se implica pentru diminuarea efectelor cauzate de COVID-19

    ING România, împreună cu parteneri de încredere ai instituției financiare, donează 330.000 euro pentru achizițiile de echipamente de protecție și teste dar și către dezvoltarea unor platforme digitale de informare publică, încercând în acest fel să contribuie la lupta pe care o purtăm cu toții împotriva noului Coronavirus și implicit la reducerea suprasolicitării sistemului medical din țara noastră.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG