CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 07.04.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Never put an age limit on your dreams.”

Dara Torres, Gold Medalist, Swimming

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 6 iunie 2016

Simbol Denumire 06.06.2016
EUR   Euro4.5177-0.0012
USD   Dolarul SUA3.9807-0.0752
XAU   Gramul de aur158.8070+0.7998
AUD   Dolarul australian2.9282-0.0085
CAD   Dolarul canadian3.0746-0.0218
CHF   Francul elveţian4.0842-0.0059
CZK   Coroana cehă0.1671-0.0001
DKK   Coroana daneză0.6074-0.0001
EGP   Lira egipteană0.4483-0.0085
GBP   Lira sterlină5.7477-0.0967
100HUF   100 Forinți maghiari1.4501+0.0027
100JPY   100 Yeni japonezi3.7138-0.0084
MDL   Leul moldovenesc0.2042+0.0015
NOK   Coroana norvegiană0.4864+0.0001
PLN   Zlotul polonez1.0313+0.0021
SEK   Coroana suedeză0.4888+0.0010
TRY   Noua lira turcească1.3688-0.0050
XDR   DST5.6255-0.0620
RUB   Rubla rusească0.0606+0.0001
BGN   Leva bulgarească2.3098-0.0007
ZAR   Randul sud-african0.2643+0.0044
BRL   Realul brazilian1.1296-0.0042
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6063-0.0094
INR   Rupia indiană0.0594-0.0008
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3414-0.0003
MXN   Peso-ul mexican0.2141-0.0029
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7555-0.0154
RSD   Dinarul sârbesc0.0366-0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1592-0.0022
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0838-0.0204
HRK   Kuna croată0.6019-0.0010

Cursul valutar euro al zilei de luni, 6 iunie 2016

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 07.04.2020 | Economie

    Opinie Reff & Asociatii: Ghid de navigare in avalansa de schimbari legislative in contextul COVID-19

    Mare parte din țările europene au întreprins imediat măsuri împotriva uneia dintre cele mai mari crize cu care se confruntă Bătrânul Continent în ultimele decenii și anume, epidemia cauzată de virusul Covid-19. Multe decizii au fost adoptate de către guvernele europene și implicit de cel al României în regim de urgență, cu spectru larg de aplicabilitate,motiv pentru care companiilor și reprezentanților acestora le va fi din ce în ce mai greu să navigheze prin hățișul legislativ.

  • 07.04.2020 | Economie

    Compania Gothaer rămâne complet funcțională. Serviciile funcționează și online

    Trăim momente de criză profundă pe fondul răspândirii epidemiei de Covid-19, situație extrem de dificilă pentr întreaga umanitate care ne obligă în același timp la precauție maximă dar și la conștientizarea pericolului la care ne expunem atunci când interacționăm unii cu alții.

  • 07.04.2020 | Economie

    Mihai Petre, EY: Cum putem limita expunerea personalului implicat in operațiuni vamale in contextul crizei COVID-19?

    Companiile care produc, depozitează sau distribuie bunuri de la furnizori din toată lumea se confruntă în această perioadă cu sarcina dificilă de a menține sub control întreg lanțul de aprivizionare și respectarea obligațiilor fiscale, ca urmare a epidemiei de Covid-19 și a absenteismului cauzat de starea de urgență.

  • 05.04.2020 | Finante-Banci

    ING Bank impreuna cu parteneri ONG, clienti si angajati se implica pentru diminuarea efectelor cauzate de COVID-19

    ING România, împreună cu parteneri de încredere ai instituției financiare, donează 330.000 euro pentru achizițiile de echipamente de protecție și teste dar și către dezvoltarea unor platforme digitale de informare publică, încercând în acest fel să contribuie la lupta pe care o purtăm cu toții împotriva noului Coronavirus și implicit la reducerea suprasolicitării sistemului medical din țara noastră.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG