CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 03.07.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Try not to become a person of success, but rather try to become a person of value.”

Albert Einstein

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 6 iunie 2016

Simbol Denumire 06.06.2016
EUR   Euro4.5177-0.0012
USD   Dolarul SUA3.9807-0.0752
XAU   Gramul de aur158.8070+0.7998
AUD   Dolarul australian2.9282-0.0085
CAD   Dolarul canadian3.0746-0.0218
CHF   Francul elveţian4.0842-0.0059
CZK   Coroana cehă0.1671-0.0001
DKK   Coroana daneză0.6074-0.0001
EGP   Lira egipteană0.4483-0.0085
GBP   Lira sterlină5.7477-0.0967
100HUF   100 Forinți maghiari1.4501+0.0027
100JPY   100 Yeni japonezi3.7138-0.0084
MDL   Leul moldovenesc0.2042+0.0015
NOK   Coroana norvegiană0.4864+0.0001
PLN   Zlotul polonez1.0313+0.0021
SEK   Coroana suedeză0.4888+0.0010
TRY   Noua lira turcească1.3688-0.0050
XDR   DST5.6255-0.0620
RUB   Rubla rusească0.0606+0.0001
BGN   Leva bulgarească2.3098-0.0007
ZAR   Randul sud-african0.2643+0.0044
BRL   Realul brazilian1.1296-0.0042
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6063-0.0094
INR   Rupia indiană0.0594-0.0008
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3414-0.0003
MXN   Peso-ul mexican0.2141-0.0029
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7555-0.0154
RSD   Dinarul sârbesc0.0366-0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.1592-0.0022
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0838-0.0204
HRK   Kuna croată0.6019-0.0010

Cursul valutar euro al zilei de luni, 6 iunie 2016

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 03.07.2020 | Economie

    Opinie Deloitte: Liberalizarea pietei de gaze naturale – camp de batalie electorala?

    Începând cu data de 1 iulie, a intrat în vigoare și mult discutată liberalizare a pieței gazelor naturale. Potrivit lui Dan Bădin, Partener Servicii Fiscale la Deloitte România, această decizie a fost adoptată însă pe repede înainte, fără a fi analizat impactul acesteia asupra mediului economic, fără a fi consultat mediul de afaceri, fără a se fi luat în considerare predictibilitatea în această perioadă și așa dominată de multe incertitudini și probleme de natură economică.

  • 02.07.2020 | Finante-Banci

    Platile online cu carduri Visa in Romania au crescut cu peste 50% odata cu avantul comertului online in pandemia Covid-19

    Deși multe sectoare ale economiei au avut de suferit în perioada pandemiei de Covid-19, procesatorii de plăți online pe de altă parte, s-au bucurat de un avânt neașteptat în ultimele luni. Siliți de măsurile de carantină, de izolare sau uneori pur și simplu din precauție, românii au optat din ce în ce mai mult pentru plățile online în detrimentul celor cash, directe.

  • 30.06.2020 | Economie

    Sondaj PwC: 75% dintre entitățile din România ale grupurilor multinaționale estimează scăderea cu până la 25% a veniturilor în 2020

    Potrivit sondajului „Transfer Pricing Challenges during and post Covid-19” realizat de PwC, aproximativ 75% dintre respondenți estimează scăderi ale veniturilor totale ale companiilor pe care le reprezintă de până la 25% în acest an, comparativ cu anul 2019, ca efect direct al crizei sanitare prin care am trecut și încă trecem încă de la debutul lui 2020. La acest sondaj au participat 30 de companii din sectoarele de retail, IT&C și tehnologie, servicii, industrie, farmaceutic și imobiliar.

  • 26.06.2020 | Economie

    Directorii financiari din Romania se asteapta la o scadere masiva a cererii, la reducerea veniturilor si a numarului de angajati

    Potrivit rezultatelor studiului CFO Survey România realizat de Deloitte în perioada aprilie-mai 2020, directorii financiari locali au o atitudine destul de pesimistă în ceea ce privește perspectivele economice în perioada imediat următoare. Percepția acestora cu privire la principalii indicatori financiari ai companiilor pe care le conduc s-a schimbat semnificativ după lunile marcate de pandemia de Covid-19, principala îngrijorare a lor fiind legată de scăderea cererii.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG