CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 10.12.2018

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“We become what we think about most of the time, and that’s the strangest secret.”

Earl Nightingale

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 8 ianuarie 2016

Simbol Denumire 08.01.2016
EUR   Euro4.5273-0.0002
USD   Dolarul SUA4.1648-0.0099
XAU   Gramul de aur147.0414-0.0036
AUD   Dolarul australian2.9224-0.0051
CAD   Dolarul canadian2.9480-0.0077
CHF   Francul elveţian4.1640-0.0025
CZK   Coroana cehă0.16750
DKK   Coroana daneză0.6070+0.0001
EGP   Lira egipteană0.5319-0.0012
GBP   Lira sterlină6.0871+0.0042
100HUF   100 Forinți maghiari1.43420
100JPY   100 Yeni japonezi3.5207-0.0268
MDL   Leul moldovenesc0.21120
NOK   Coroana norvegiană0.4680+0.0006
PLN   Zlotul polonez1.0417+0.0008
SEK   Coroana suedeză0.4890+0.0011
TRY   Noua lira turcească1.3915+0.0086
XDR   DST5.7654-0.0096
RUB   Rubla rusească0.0562+0.0009
BGN   Leva bulgarească2.3147-0.0002
ZAR   Randul sud-african0.2601+0.0001
BRL   Realul brazilian1.0292-0.0038
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6318-0.0013
INR   Rupia indiană0.0625+0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3465-0.0012
MXN   Peso-ul mexican0.2338-0.0028
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7555-0.0141
RSD   Dinarul sârbesc0.03710
UAH   Hryvna ucraineană0.1733-0.0001
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1339-0.0027

Cursul valutar euro al zilei de vineri, 8 ianuarie 2016

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Cursbnr.ro foloseşte fişiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru. Te informăm că ne-am actualizat politicile cu cele mai recente modificări propuse de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege conținutul Politicii de Cookie.

AM ÎNTELES

Prin continuarea navigării pe site-ul nostru confirmi acceptarea utilizării fişierelor de tip cookie conform Politicii de Cookie. Nu uita totuși că poți modifica în orice moment setările acestor fişiere cookie urmând instrucțiunile din Politica de Cookie.

Politica de Confidențialitate | Politica de Cookie