CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 14.10.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Dacă aş avea la dispoziţie opt ore pentru a tăia un copac, aş petrece şase ore ascuţind toporul.”

Abraham Lincoln

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 6 ianuarie 2016

Simbol Denumire 06.01.2016
EUR   Euro4.5217-0.0023
USD   Dolarul SUA4.2141+0.0159
XAU   Gramul de aur146.9308+1.3871
AUD   Dolarul australian2.9805-0.0309
CAD   Dolarul canadian2.9920-0.0209
CHF   Francul elveţian4.1723-0.0007
CZK   Coroana cehă0.1674-0.0001
DKK   Coroana daneză0.6061-0.0002
EGP   Lira egipteană0.5382+0.0020
GBP   Lira sterlină6.1776+0.0137
100HUF   100 Forinți maghiari1.4361+0.0011
100JPY   100 Yeni japonezi3.5579+0.0297
MDL   Leul moldovenesc0.2110+0.0007
NOK   Coroana norvegiană0.4692-0.0010
PLN   Zlotul polonez1.0435-0.0037
SEK   Coroana suedeză0.4902+0.0001
TRY   Noua lira turcească1.4017-0.0041
XDR   DST5.8101+0.0144
RUB   Rubla rusească0.0569-0.0003
BGN   Leva bulgarească2.3119-0.0012
ZAR   Randul sud-african0.2672-0.0009
BRL   Realul brazilian1.0503+0.0113
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6429-0.0008
INR   Rupia indiană0.0631+0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3520-0.0005
MXN   Peso-ul mexican0.2413-0.0007
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7984-0.0161
RSD   Dinarul sârbesc0.03710
UAH   Hryvna ucraineană0.1805+0.0063
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1473+0.0043

Cursul valutar euro al zilei de miercuri, 6 ianuarie 2016

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG