CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 24.06.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“The secret of success in life is for a man to be ready for his opportunity when it comes.”

Benjamin Disraeli

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 13 octombrie 2015

Simbol Denumire 13.10.2015
EUR   Euro4.4163+0.0007
USD   Dolarul SUA3.8785+0.0033
XAU   Gramul de aur144.0291-1.2016
AUD   Dolarul australian2.8350-0.0170
CAD   Dolarul canadian2.9710-0.0268
CHF   Francul elveţian4.0409+0.0051
CZK   Coroana cehă0.1628-0.0001
DKK   Coroana daneză0.59190
EGP   Lira egipteană0.4953+0.0004
GBP   Lira sterlină5.9156-0.0337
100HUF   100 Forinți maghiari1.4184-0.0021
100JPY   100 Yeni japonezi3.2400+0.0140
MDL   Leul moldovenesc0.1965+0.0009
NOK   Coroana norvegiană0.4782-0.0021
PLN   Zlotul polonez1.0432-0.0015
SEK   Coroana suedeză0.4774+0.0029
TRY   Noua lira turcească1.3163-0.0075
XDR   DST5.4766+0.0006
RUB   Rubla rusească0.0618-0.0017
BGN   Leva bulgarească2.2581+0.0004
ZAR   Randul sud-african0.2885-0.0029
BRL   Realul brazilian1.0324+0.0021
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6115-0.0014
INR   Rupia indiană0.0596-0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3377-0.0007
MXN   Peso-ul mexican0.2337-0.0022
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.5988-0.0032
RSD   Dinarul sârbesc0.03680
UAH   Hryvna ucraineană0.1779+0.0003
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0560+0.0009

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG