CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 04.07.2022

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Este în natura vieții să aducă cu sine și durere. Responsabilitatea ta este să creezi bucurie.”

Milton Erickson

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 13 octombrie 2015

Simbol Denumire 13.10.2015
EUR   Euro4.4163+0.0007
USD   Dolarul SUA3.8785+0.0033
XAU   Gramul de aur144.0291-1.2016
AUD   Dolarul australian2.8350-0.0170
CAD   Dolarul canadian2.9710-0.0268
CHF   Francul elveţian4.0409+0.0051
CZK   Coroana cehă0.1628-0.0001
DKK   Coroana daneză0.59190
EGP   Lira egipteană0.4953+0.0004
GBP   Lira sterlină5.9156-0.0337
100HUF   100 Forinți maghiari1.4184-0.0021
100JPY   100 Yeni japonezi3.2400+0.0140
MDL   Leul moldovenesc0.1965+0.0009
NOK   Coroana norvegiană0.4782-0.0021
PLN   Zlotul polonez1.0432-0.0015
SEK   Coroana suedeză0.4774+0.0029
TRY   Noua lira turcească1.3163-0.0075
XDR   DST5.4766+0.0006
RUB   Rubla rusească0.0618-0.0017
BGN   Leva bulgarească2.2581+0.0004
ZAR   Randul sud-african0.2885-0.0029
BRL   Realul brazilian1.0324+0.0021
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6115-0.0014
INR   Rupia indiană0.0596-0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3377-0.0007
MXN   Peso-ul mexican0.2337-0.0022
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.5988-0.0032
RSD   Dinarul sârbesc0.03680
UAH   Hryvna ucraineană0.1779+0.0003
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0560+0.0009
HRK   Kuna croată0.5794+0.0003

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 01.07.2022 | HR/Cariere

    Studiu Deloitte: majoritatea femeilor care lucreaza resimt un nivel tot mai mare de stres, multe se simt epuizate si planuiesc sa demisioneze

    Potrivit studiului Deloitte Women @ Work 2022, 53% dintre femeile care lucrează în prezent se confruntă cu un nivel de stres mai mare decât în urmă cu un an, în vreme ce 46% susțin că sunt deja epuizate. Mai mult, 40% dintre acestea aleg să demisioneze din cauza burnout-ului (epuizării totale), în vreme ce mai mult de jumătate din femeile care au participat la acest studiu, vor să renunțe la actualul angajator în următorii doi ani. Doar 10% dintre respondenți spun că plănuiesc să își mențină locul de muncă actual.

  • 01.07.2022 | Mediu

    #viatafaraplastic - Start Patrula Zero Plastic 2022!

    Patrula Zero Plastic, un program derulat în parteneriat de către WWF-România și Lidl România, își propune eliminarea plasticului existent în natură. După ce în primii ani de activitate acest program a fost activ în mod special în Delta Dunării, proiectul continuă în această locație dar își va extinde aria de interes în pădurile din jurul orașului Brașov, pentru cel de-al treilea an.

  • 01.07.2022 | Economie

    PwC: Peste o treime dintre directorii executivi din ECE, inclusiv din România, estimează scăderea afacerilor în anul următor

    Față de omologii lor la nivel global, directorii executivi din zona Europei Centrală și de Est se arată mult mai îngrijorați vizavi de riscurile cu care se confruntă companiile pe care le conduc, privind modul operațional, competiția, contextul geopolitic sau securitatea cibernetică. Pe de altă parte, potrivit raportului Global Risk Survey 2022 realizat de PwC, aceștia acționează și cheltuiesc mai puțin pentru a reduce aceste riscuri decât omologii lor la nivel global.

  • 27.06.2022 | Economie

    Studiu Deloitte: romanii Millennials si Gen Z se asteapta la inrautatirea economiei si a contextului sociopolitic. Principalul motiv de ingrijorare este cresterea costului cu traiul zilnic

    Potrivit studiului Deloitte Global Millennial and Gen Z Survey 2022, realizat în 46 de țări din întreaga lume, inclusiv România, tinerii din generațiile Millenials și Z sunt preocupați de evoluția economiei și a situației sociale și politice. Astfel, 59% dintre cei din generația Millenials și 49% din cei din generația Z se așteaptă la o înrăutățire a condițiilor economice. De asemenea, 55% dintre Millenials respectiv 45% din cei din generația Z se așteaptă și la o înrăutățire a contextului socio-politic.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG