CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 31.03.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Dacă aş avea la dispoziţie opt ore pentru a tăia un copac, aş petrece şase ore ascuţind toporul.”

Abraham Lincoln

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 13 octombrie 2015

Simbol Denumire 13.10.2015
EUR   Euro4.4163+0.0007
USD   Dolarul SUA3.8785+0.0033
XAU   Gramul de aur144.0291-1.2016
AUD   Dolarul australian2.8350-0.0170
CAD   Dolarul canadian2.9710-0.0268
CHF   Francul elveţian4.0409+0.0051
CZK   Coroana cehă0.1628-0.0001
DKK   Coroana daneză0.59190
EGP   Lira egipteană0.4953+0.0004
GBP   Lira sterlină5.9156-0.0337
100HUF   100 Forinți maghiari1.4184-0.0021
100JPY   100 Yeni japonezi3.2400+0.0140
MDL   Leul moldovenesc0.1965+0.0009
NOK   Coroana norvegiană0.4782-0.0021
PLN   Zlotul polonez1.0432-0.0015
SEK   Coroana suedeză0.4774+0.0029
TRY   Noua lira turcească1.3163-0.0075
XDR   DST5.4766+0.0006
RUB   Rubla rusească0.0618-0.0017
BGN   Leva bulgarească2.2581+0.0004
ZAR   Randul sud-african0.2885-0.0029
BRL   Realul brazilian1.0324+0.0021
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6115-0.0014
INR   Rupia indiană0.0596-0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3377-0.0007
MXN   Peso-ul mexican0.2337-0.0022
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.5988-0.0032
RSD   Dinarul sârbesc0.03680
UAH   Hryvna ucraineană0.1779+0.0003
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.0560+0.0009
HRK   Kuna croată0.5794+0.0003

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 31.03.2020 | Bursa

    Frica este inlocuita de stabilitate nervoasa - analiza Saxo Bank

    În contextul creat de pandemia de Coronavirus, companiile caută soluții eficiente pentru a se adapta fie la reducerea activității, fie la oprirea temporară a acesteia. Acestea cunosc nevoia imediată de a-și proteja angajații, fiind conștienți de faptul că până nu demult majoritatea se confruntau cu o lipsă acută de personal.

  • 31.03.2020 | HR/Cariere

    Opinie Reff & Asociatii: Protectia datelor personale ale angajatilor in lupta impotriva COVID-19

    Activitățile obișnuite din cadrul unei companii au devenit în ultima perioadă o provocare în contextul pandemiei cauzate de noul Coronavirus. Nimeni nu își dorește însă ca economia să se oprească însă respectarea dreptului la protecția datelor personale pentru angajați trebuie să rămână o problemă de prim interes atunci când companiile iau măsuri menite să impiedice ori să minimalizeze impactul virusului asupra lor.

  • 30.03.2020 | Finante-Banci

    In ultimele 2 saptamani, NETOPIA Payments a refuzat sa inroleze zeci de comercianti care vand in conditii neconforme

    Netopia Payments a efectuat în ultimele două săptămâni o serie de verificări în urma cererilor primite din partea clienților. În urma acestora, compania a refuzat înregistrarea în platforma pe care o gestionează, comercianților care vând în condiții suspecte produse aflate la mare căutare în contextul pandemiei de Covid-19 dar și comercianților neautorizați.

  • 30.03.2020 | Finante-Banci

    Patria Bank anunță măsuri de solidaritate față de medici și program redus în sucursale

    Marile companii locale dar și din lume, au anunțat în ultima perioadă o serie de măsuri menite să combată ori să lupte cu epidemia cauzată de noul Coronavirus. Patria Bank, urmează la rândul său acest trend, anunțând la rândul său măsuri aplicable la nivelul rețelei de sucursale dar și în ceea ce privește implicarea directă în comunitate.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG