CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 18.10.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Oamenii de succes se mişcă încontinuu. Ei fac greşeli, însă nu renunţă.”

Conrad Hilton

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 2 iunie 2015

Simbol Denumire 02.06.2015
EUR   Euro4.4407+0.0012
USD   Dolarul SUA4.0490+0.0081
XAU   Gramul de aur154.6458-0.0566
AUD   Dolarul australian3.1083+0.0125
CAD   Dolarul canadian3.2318-0.0188
CHF   Francul elveţian4.3005+0.0076
CZK   Coroana cehă0.1618-0.0002
DKK   Coroana daneză0.5953+0.0002
EGP   Lira egipteană0.5307+0.0011
GBP   Lira sterlină6.1719-0.0078
100HUF   100 Forinți maghiari1.43550
100JPY   100 Yeni japonezi3.2465-0.0189
MDL   Leul moldovenesc0.2247-0.0002
NOK   Coroana norvegiană0.5117-0.0100
PLN   Zlotul polonez1.0744-0.0023
SEK   Coroana suedeză0.4734-0.0035
TRY   Noua lira turcească1.5066-0.0146
XDR   DST5.6285+0.0025
RUB   Rubla rusească0.0759-0.0011
BGN   Leva bulgarească2.2705+0.0006
ZAR   Randul sud-african0.3288-0.0042
BRL   Realul brazilian1.2794+0.0006
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6533+0.0014
INR   Rupia indiană0.06330
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3630-0.0014
MXN   Peso-ul mexican0.2613-0.0021
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.8754-0.0057
RSD   Dinarul sârbesc0.03680
UAH   Hryvna ucraineană0.1926+0.0008
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
1.1023+0.0022

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG