CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 17.06.2021

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Răbdarea, persistenţa şi transpiraţia sunt o combinaţie imbatabilă pentru succes.”

Napoleon Hill

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 17 noiembrie 2014

Simbol Denumire 17.11.2014
EUR   Euro4.4243-0.0029
USD   Dolarul SUA3.5421-0.0100
XAU   Gramul de aur135.1835+3.3344
AUD   Dolarul australian3.0913-0.0020
CAD   Dolarul canadian3.1299+0.0025
CHF   Francul elveţian3.6831-0.0002
CZK   Coroana cehă0.1597-0.0005
DKK   Coroana daneză0.5944-0.0004
EGP   Lira egipteană0.4954-0.0014
GBP   Lira sterlină5.5363-0.0308
100HUF   100 Forinți maghiari1.4459+0.0001
100JPY   100 Yeni japonezi3.0464-0.0064
MDL   Leul moldovenesc0.2373-0.0002
NOK   Coroana norvegiană0.5234-0.0005
PLN   Zlotul polonez1.0477+0.0015
SEK   Coroana suedeză0.47910
TRY   Noua lira turcească1.5884+0.0040
XDR   DST5.1924-0.0120
RUB   Rubla rusească0.0748-0.0005
BGN   Leva bulgarească2.2621-0.0015
ZAR   Randul sud-african0.3189+0.0018
BRL   Realul brazilian1.3611-0.0109
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.5784-0.0011
INR   Rupia indiană0.0573-0.0002
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.32290
MXN   Peso-ul mexican0.2612+0.0003
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.8035+0.0055
RSD   Dinarul sârbesc0.03690
UAH   Hryvna ucraineană0.2423-0.0002
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.9644-0.0027

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 15.06.2021 | Economie

    Opinie Deloitte - Dosarul cu sina devine istorie. Cine ii ia locul?

    Comunicarea cu autoritatea fiscală prin intermediul mijloacelor electronice se transformă treptat din opțiune în obligație. Planul actual al autorităților referitor la digitalizarea Agenției Naționale de Administrare Fiscală (ANAF), conține printre altele și o serie de măsuri menite să transfere integral comunicarea contribuabililor cu autoritățile în mediul virtual.

  • 15.06.2021 | Finante-Banci

    Credit verde ING pentru Nepi Rockcastle

    Recent, ING Bank România a decis extinderea facilității de credit de 100 de milioane de euro acordat grupului NEPI Rockastle, companie care are o poziție dominantă în România pe piața imobiliară, fiind cel mai mare proprietar de centre comerciale din Europa Centrală și de Est.

  • 14.06.2021 | HR/Cariere

    Numire importantă pe piața de Executive Search: David-Sebastian Stein ales în Board Director Signium

    David-Sebastian Stein, Managing Partner al companiei Signium-Stein & partner, înființate în România în prima parte a anilor 90 a fost ales ca parte a consiliului de administrație Signium. Acesta a devenit astfel unul dintre cele mai importante parteneriate din domeniul Executive Search și Consultanță în Leadership la nivel mondial, compania având o experiență de peste 70 de ani în domeniu și fiind prezentă în peste 30 de țări la nivel global.

  • 14.06.2021 | Economie

    PwC CEO Survey România 2021: Optimismul directorilor generali privind revenirea economiei globale a atins un nivel record al ultimului deceniu

    În ciuda pandemiei de Covid-19, directorii generali din România sunt mai optimiști ca oricând în ceea ce privește starea economiei globale. De altfel, potrivit celui mai recent raport CEO Survey 2021 realizat de PwC România, aceștia manifestă cel mai ridicat nivel de optimism din acest punct de vedere din ultimii zece ani. Astfel, nu mai puțin de 60% din respondenții care au participat la studiu consideră că situația economică se va îmbunătăți în următoarele 12 luni.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG