CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 22.04.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Nu aștepta. Timpul nu va fi niciodată potrivit.”

Napoleon Hill

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 4 noiembrie 2014

Simbol Denumire 04.11.2014
EUR   Euro4.4193+0.0060
USD   Dolarul SUA3.5277-0.0042
XAU   Gramul de aur132.6929-0.2446
AUD   Dolarul australian3.0855+0.0014
CAD   Dolarul canadian3.1012-0.0307
CHF   Francul elveţian3.6663+0.0049
CZK   Coroana cehă0.1589+0.0001
DKK   Coroana daneză0.5937+0.0009
EGP   Lira egipteană0.4934-0.0006
GBP   Lira sterlină5.6444-0.0068
100HUF   100 Forinți maghiari1.4297-0.0023
100JPY   100 Yeni japonezi3.1160-0.0017
MDL   Leul moldovenesc0.2384+0.0015
NOK   Coroana norvegiană0.5183-0.0007
PLN   Zlotul polonez1.0462+0.0002
SEK   Coroana suedeză0.4774+0.0001
TRY   Noua lira turcească1.5858-0.0019
XDR   DST5.2011-0.0013
RUB   Rubla rusească0.0806-0.0009
BGN   Leva bulgarească2.2595+0.0030
ZAR   Randul sud-african0.3196-0.0008
BRL   Realul brazilian1.4135-0.0116
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.5769-0.0004
INR   Rupia indiană0.05750
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3277-0.0007
MXN   Peso-ul mexican0.2593-0.0028
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7408-0.0016
RSD   Dinarul sârbesc0.03710
UAH   Hryvna ucraineană0.2736-0.0001
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.9605-0.0011

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 19.04.2019 | Economie

    Creștere consistentă pe piața locală a serviciilor de mobilitate urbană complementare taximetriei

    Potrivit unui studiu realizat de către compania PWC pentru asociația ”Coaliția pentru Economia Digitală”, piața locală a platformelor digitale dedicate serviciilor de mobilitate urbană din care fac parte Uber și Clever, este în continuă creștere.

  • 19.04.2019 | Imobiliare

    IRSOP: Cât cheltuiesc românii pentru confortul personal? Noul sistem de economisire-creditare

    Confortul locativ reprezintă un element important din viețile noastre, intențiile oamenilor din acest punct de vedere crescând de la an la an. Potrivit ultimelor sondaje IRSOP, peste 72% dintre cei intervievați și-ar dori demararea unui proiect de renovare/îmbunătățire a locuinței în următorii cinci ani, 32% dintre oameni fiind convinși să o facă chiar mai repede, în următoarele 12 luni.

  • 18.04.2019 | Finante-Banci

    Profituri de peste 95 milioane lei pentru Libra Internet Bank în 2018

    Libra Internet Bank, unul dintre cei mai importanți actori români pe piața de Internet banking și produse conexe asociate, declară o creștere de 61% a profiturilor nete doar în ultimul an. Libra Internet a obținut profituri nete de peste 95 de milioane de lei în anul 2018.

  • 17.04.2019 | Finante-Banci

    Antreprenorii români aleg din ce în ce mai des soluții de banking complementare

    BT Store, unul dintre cele mai populare servicii online care asigură desfacerea de soluții complementare bankingului pentru antreprenorii români, a dat publicității o serie de cifre care nu pot decât să ne bucure din toate puncte de vedere. Potrivit comunicatului remis de către Banca Transilvania, peste 500 de antreprenori s-au înscris și au comandat de pe situl BT Store în ultimele șase luni.

Cursbnr.ro foloseşte fişiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru. Te informăm că ne-am actualizat politicile cu cele mai recente modificări propuse de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege conținutul Politicii de Cookie.

AM ÎNTELES

Prin continuarea navigării pe site-ul nostru confirmi acceptarea utilizării fişierelor de tip cookie conform Politicii de Cookie. Nu uita totuși că poți modifica în orice moment setările acestor fişiere cookie urmând instrucțiunile din Politica de Cookie.

Politica de Confidențialitate | Politica de Cookie