CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 14.12.2018

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Aim for success, not perfection. Never give up your right to be wrong, because then you will lose the ability to learn new things and move forward with your life. Remember that fear always lurks behind perfectionism.”

David M. Burns

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 4 noiembrie 2014

Simbol Denumire 04.11.2014
EUR   Euro4.4193+0.0060
USD   Dolarul SUA3.5277-0.0042
XAU   Gramul de aur132.6929-0.2446
AUD   Dolarul australian3.0855+0.0014
CAD   Dolarul canadian3.1012-0.0307
CHF   Francul elveţian3.6663+0.0049
CZK   Coroana cehă0.1589+0.0001
DKK   Coroana daneză0.5937+0.0009
EGP   Lira egipteană0.4934-0.0006
GBP   Lira sterlină5.6444-0.0068
100HUF   100 Forinți maghiari1.4297-0.0023
100JPY   100 Yeni japonezi3.1160-0.0017
MDL   Leul moldovenesc0.2384+0.0015
NOK   Coroana norvegiană0.5183-0.0007
PLN   Zlotul polonez1.0462+0.0002
SEK   Coroana suedeză0.4774+0.0001
TRY   Noua lira turcească1.5858-0.0019
XDR   DST5.2011-0.0013
RUB   Rubla rusească0.0806-0.0009
BGN   Leva bulgarească2.2595+0.0030
ZAR   Randul sud-african0.3196-0.0008
BRL   Realul brazilian1.4135-0.0116
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.5769-0.0004
INR   Rupia indiană0.05750
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3277-0.0007
MXN   Peso-ul mexican0.2593-0.0028
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7408-0.0016
RSD   Dinarul sârbesc0.03710
UAH   Hryvna ucraineană0.2736-0.0001
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.9605-0.0011

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Cursbnr.ro foloseşte fişiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru. Te informăm că ne-am actualizat politicile cu cele mai recente modificări propuse de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege conținutul Politicii de Cookie.

AM ÎNTELES

Prin continuarea navigării pe site-ul nostru confirmi acceptarea utilizării fişierelor de tip cookie conform Politicii de Cookie. Nu uita totuși că poți modifica în orice moment setările acestor fişiere cookie urmând instrucțiunile din Politica de Cookie.

Politica de Confidențialitate | Politica de Cookie