CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 31.03.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Dacă aş avea la dispoziţie opt ore pentru a tăia un copac, aş petrece şase ore ascuţind toporul.”

Abraham Lincoln

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 4 noiembrie 2014

Simbol Denumire 04.11.2014
EUR   Euro4.4193+0.0060
USD   Dolarul SUA3.5277-0.0042
XAU   Gramul de aur132.6929-0.2446
AUD   Dolarul australian3.0855+0.0014
CAD   Dolarul canadian3.1012-0.0307
CHF   Francul elveţian3.6663+0.0049
CZK   Coroana cehă0.1589+0.0001
DKK   Coroana daneză0.5937+0.0009
EGP   Lira egipteană0.4934-0.0006
GBP   Lira sterlină5.6444-0.0068
100HUF   100 Forinți maghiari1.4297-0.0023
100JPY   100 Yeni japonezi3.1160-0.0017
MDL   Leul moldovenesc0.2384+0.0015
NOK   Coroana norvegiană0.5183-0.0007
PLN   Zlotul polonez1.0462+0.0002
SEK   Coroana suedeză0.4774+0.0001
TRY   Noua lira turcească1.5858-0.0019
XDR   DST5.2011-0.0013
RUB   Rubla rusească0.0806-0.0009
BGN   Leva bulgarească2.2595+0.0030
ZAR   Randul sud-african0.3196-0.0008
BRL   Realul brazilian1.4135-0.0116
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.5769-0.0004
INR   Rupia indiană0.05750
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3277-0.0007
MXN   Peso-ul mexican0.2593-0.0028
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.7408-0.0016
RSD   Dinarul sârbesc0.03710
UAH   Hryvna ucraineană0.2736-0.0001
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.9605-0.0011

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 31.03.2020 | Bursa

    Frica este inlocuita de stabilitate nervoasa - analiza Saxo Bank

    În contextul creat de pandemia de Coronavirus, companiile caută soluții eficiente pentru a se adapta fie la reducerea activității, fie la oprirea temporară a acesteia. Acestea cunosc nevoia imediată de a-și proteja angajații, fiind conștienți de faptul că până nu demult majoritatea se confruntau cu o lipsă acută de personal.

  • 31.03.2020 | HR/Cariere

    Opinie Reff & Asociatii: Protectia datelor personale ale angajatilor in lupta impotriva COVID-19

    Activitățile obișnuite din cadrul unei companii au devenit în ultima perioadă o provocare în contextul pandemiei cauzate de noul Coronavirus. Nimeni nu își dorește însă ca economia să se oprească însă respectarea dreptului la protecția datelor personale pentru angajați trebuie să rămână o problemă de prim interes atunci când companiile iau măsuri menite să impiedice ori să minimalizeze impactul virusului asupra lor.

  • 30.03.2020 | Finante-Banci

    In ultimele 2 saptamani, NETOPIA Payments a refuzat sa inroleze zeci de comercianti care vand in conditii neconforme

    Netopia Payments a efectuat în ultimele două săptămâni o serie de verificări în urma cererilor primite din partea clienților. În urma acestora, compania a refuzat înregistrarea în platforma pe care o gestionează, comercianților care vând în condiții suspecte produse aflate la mare căutare în contextul pandemiei de Covid-19 dar și comercianților neautorizați.

  • 30.03.2020 | Finante-Banci

    Patria Bank anunță măsuri de solidaritate față de medici și program redus în sucursale

    Marile companii locale dar și din lume, au anunțat în ultima perioadă o serie de măsuri menite să combată ori să lupte cu epidemia cauzată de noul Coronavirus. Patria Bank, urmează la rândul său acest trend, anunțând la rândul său măsuri aplicable la nivelul rețelei de sucursale dar și în ceea ce privește implicarea directă în comunitate.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG