CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 20.01.2022

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Cu cât muncesc mai mult, cu atât am mai mult noroc.”

Thomas Jefferson

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 28 martie 2013

Simbol Denumire 28.03.2013
EUR   Euro4.4178+0.0146
USD   Dolarul SUA3.4497+0.0078
XAU   Gramul de aur177.9887+1.9164
AUD   Dolarul australian3.5981+0.0067
CAD   Dolarul canadian3.3963+0.0157
CHF   Francul elveţian3.6223+0.0067
CZK   Coroana cehă0.1715+0.0004
DKK   Coroana daneză0.5927+0.0019
EGP   Lira egipteană0.5071+0.0009
GBP   Lira sterlină5.2282+0.0213
100HUF   100 Forinți maghiari1.4503+0.0030
100JPY   100 Yeni japonezi3.6642+0.0189
MDL   Leul moldovenesc0.2793+0.0027
NOK   Coroana norvegiană0.5887-0.0012
PLN   Zlotul polonez1.0547+0.0011
SEK   Coroana suedeză0.5296-0.0011
TRY   Noua lira turcească1.9006+0.0099
XDR   DST5.1692+0.0159
RUB   Rubla rusească0.11120
BGN   Leva bulgarească2.2588+0.0074
ZAR   Randul sud-african0.3734+0.0025
BRL   Realul brazilian1.7133+0.0079
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.5552+0.0013
INR   Rupia indiană0.0635+0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.3100+0.0003
MXN   Peso-ul mexican0.2796+0.0015
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.8904+0.0131
RSD   Dinarul sârbesc0.0394+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.4240+0.0013
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.9393+0.0023

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 18.01.2022 | Mediu

    Responsabilitatea companiilor față de mediu și societate, contează pentru decizia de cumpărare a clienților

    Conform unui studiu realizat pentru ING Bank de Ipsos pe un eșantion de 1000 de persoane în luna septembrie a anului trecut, șase din zece români ar renunța să cumpere servicii sau produse de la companiile care nu demonstrează responsabilitate față de societate și mediul înconjurător. De asemenea, potrivit sondajului, 40% dintre respondenți declară că au și renunțat deja să cumpere de la companii despre care au descoperit că nu ar fi responsabile față de mediu.

  • 13.01.2022 | Economie

    Analiza Deloitte: numar record de tranzactii de fuziuni si achizitii in 2021 si asteptari privind o activitate intensa fara precedent in urmatorii ani

    Potrivit unei analize recente efectuate de către specialiștii Deloitte România, piața de fuziuni și achiziții (M&A) din România a atins un nivel record în anul 2021, perioadă în care s-au efectuat 137 de tranzacții. Valoarea totală a pieței, estimată pe baza valorilor comunicate și estimate înregistrate de aceste tranzacții, s-a ridicat anul trecut la 4 - 4,4 miliarde de euro, valoarea totală a tranzacțiilor comunicate fiind de 2,3 miliarde de euro. În 2020, valoarea totală a pieței a fost de 3,9 - 4,1 miliarde de euro, cea a tranzacțiilor comunicate fiind de 2,5 miliarde de euro.

  • 12.01.2022 | Imobiliare

    SPEEDWELL a semnat un acord de finantare cu Garanti BBVA pentru Cladirea 2 a proiectului THE IVY din nordul Bucurestiului

    Speedwell, unul dintre cei mai dinamici dezvoltatori din România, a semnat recent un acord de finanțare cu Garanti BBVA pentru construirea celei de-a doua clădiri din proiectul THE IVY din nordul Bucureștiului. Aceasta este de altfel cea de-a doua sesiune de finanțare pentru acest proiect, valoarea totală a sumelor alocate de instituția financiară în acest sens ridicându-se la 15 milioane de euro, cele două părți aflându-se în parteneriat încă de la începutul acestui proiect.

  • 11.01.2022 | Economie

    Raport: Un sfert dintre tinerii între 18 și 24 de ani la nivel mondial și-au pierdut locurile de muncă în timpul pandemiei

    Potrivit raportului „Reaching YES. Addressing the youth employment and skilling challenge” realizat de PwC, Generation Unlimited și UNICEF, aproape un sfert din tinerii cu vârste cuprinse între 18 și 24 de ani, la nivel mondial, aproximativ 325 de milioane de persoane, au avut veniturile diminuate sau și-au pierdut chiar locurile de muncă din cauza pandemiei. Pe termen mediu și lung, automatizarea este principala amenințare cu care se confruntă aceștia.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG