CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 27.03.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“You can teach a student a lesson for a day; but if you can teach him to learn by creating curiosity, he will continue the learning process as long as he lives.”

Clay P. Bedford

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 2 iunie 2011

Simbol Denumire 02.06.2011
EUR   Euro4.1342+0.0045
USD   Dolarul SUA2.8639-0.0007
XAU   Gramul de aur141.9905+0.8582
AUD   Dolarul australian3.0502-0.0248
CAD   Dolarul canadian2.9286-0.0270
CHF   Francul elveţian3.3969+0.0192
CZK   Coroana cehă0.16850
DKK   Coroana daneză0.5545+0.0006
EGP   Lira egipteană0.4818-0.0003
GBP   Lira sterlină4.6916-0.0149
100HUF   100 Forinți maghiari1.5534+0.0021
100JPY   100 Yeni japonezi3.5399+0.0169
MDL   Leul moldovenesc0.2479+0.0003
NOK   Coroana norvegiană0.5318-0.0022
PLN   Zlotul polonez1.0414-0.0016
SEK   Coroana suedeză0.4606-0.0038
TRY   Noua lira turcească1.7983-0.0027
XDR   DST4.5904-0.0051
RUB   Rubla rusească0.10240
BGN   Leva bulgarească2.1138+0.0023
ZAR   Randul sud-african0.4214-0.0010
BRL   Realul brazilian1.7976-0.0153
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.4418-0.0004
INR   Rupia indiană0.0638-0.0002
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.2654-0.0011
MXN   Peso-ul mexican0.2450-0.0028
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.3341-0.0244
RSD   Dinarul sârbesc0.0423-0.0002
UAH   Hryvna ucraineană0.3589+0.0001
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.7798-0.0001

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 27.03.2020 | IT&C

    Kaspersky oferă licențe gratuite spitalelor și instituțiilor medicale pentru următoarele 6 luni

    Kaspersky, unul dintre cei mai importanți producători de soluții antivirus la nivel mondial, anunță oferta gratuită de produse de securitate endpoint pentru spitalele și organizațiile medicale. Este un efort care are menirea de a sprijini aceste instituții în efortul lor de a lupta cu epidemia de Covid-19, ajutându-le în acest fel să lupte împotriva atacurilor cibernetice în cintextul actual economic și social.

  • 27.03.2020 | Finante-Banci

    Revolut își lansează serviciile și în Statele Unite ale Americii

    Revolut, unul dintre cele mai importante fintech-uri din ultimii ani, cu peste 10 milioane de utilizatori în Europa, și-a lansat la data de 24 martie aplicația financiară și cardul de debit și în America de Nord, mai precis în Statele Unite ale Americii.

  • 26.03.2020 | Finante-Banci

    Libra Internet Bank finalizează înainte de termen emisiunea de obligațiuni

    La data de 17 martie, Libra Internet Bank a deschis o emisiune de obligațiuni care s-a finalizat înainte de termen, în mai puțin de o săptămână, prin colectarea sumei de 4,29 milioane de euro de la investitori. Obligațiunile au o valoare nominală de 500 de euro cu scadența de zece ani și oferă o dobândă plătită semestrial de 5%.

  • 26.03.2020 | Economie

    Saxo Bank: Șomajul poate crește dramatic în perioada următoare

    „A scrie despre evoluțiile pieței globale în acest moment din istoria noastră comună a fost un proces deosebit de dificil în ultimele două săptămâni. Danemarca, la fel ca multe alte țări, este în prezent blocată parțial, în timp ce urmărim cum numărul victimelor Covid-19 continuă să crească, nu numai în Europa, epicentrul actual, dar probabil în curând și în SUA” spune Ole Hansen, Director strategie mărfuri la Saxo Bank.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG