CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 06.12.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Succesul este suma unor eforturi mici, repetate zi de zi.”

Robert Collier

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 8 octombrie 2010

Simbol Denumire 08.10.2010
EUR   Euro4.2682-0.0012
USD   Dolarul SUA3.0689+0.0112
XAU   Gramul de aur131.2667-2.2938
AUD   Dolarul australian2.9964-0.0274
CAD   Dolarul canadian3.0179-0.0045
CHF   Francul elveţian3.1726-0.0163
CZK   Coroana cehă0.1744-0.0002
DKK   Coroana daneză0.5724-0.0003
EGP   Lira egipteană0.5389+0.0020
GBP   Lira sterlină4.8724-0.0005
100HUF   100 Forinți maghiari1.5500-0.0150
100JPY   100 Yeni japonezi3.7220+0.0135
MDL   Leul moldovenesc0.2596-0.0019
NOK   Coroana norvegiană0.5269-0.0033
PLN   Zlotul polonez1.0713-0.0054
SEK   Coroana suedeză0.4587-0.0005
TRY   Noua lira turcească2.1513-0.0013
XDR   DST4.8026-0.0167
RUB   Rubla rusească0.1024-0.0004
BGN   Leva bulgarească2.1823-0.0006
ZAR   Randul sud-african0.4435-0.0019
BRL   Realul brazilian1.8255+0.0035
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.4600+0.0031
INR   Rupia indiană0.0691+0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.2736-0.0004
MXN   Peso-ul mexican0.2439-0.0011
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.2939-0.0203
RSD   Dinarul sârbesc0.04030
UAH   Hryvna ucraineană0.3862+0.0014
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.8355+0.0030

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG