CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 19.08.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Try not to become a person of success, but rather try to become a person of value.”

Albert Einstein

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 3 septembrie 2010

Simbol Denumire 03.09.2010
EUR   Euro4.2796+0.0180
USD   Dolarul SUA3.3328+0.0125
XAU   Gramul de aur134.1946+0.9870
AUD   Dolarul australian3.0341+0.0153
CAD   Dolarul canadian3.1623-0.0019
CHF   Francul elveţian3.2808-0.0013
CZK   Coroana cehă0.1737+0.0011
DKK   Coroana daneză0.5748+0.0024
EGP   Lira egipteană0.5841+0.0022
GBP   Lira sterlină5.1351+0.0222
100HUF   100 Forinți maghiari1.5068+0.0067
100JPY   100 Yeni japonezi3.9478+0.0048
MDL   Leul moldovenesc0.2749+0.0012
NOK   Coroana norvegiană0.5429+0.0030
PLN   Zlotul polonez1.0830+0.0087
SEK   Coroana suedeză0.4603+0.0026
TRY   Noua lira turcească2.2125+0.0138
XDR   DST5.0591+0.0160
RUB   Rubla rusească0.1087+0.0005
BGN   Leva bulgarească2.1882+0.0092
ZAR   Randul sud-african0.4617+0.0049
BRL   Realul brazilian1.9313+0.0285
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.4899+0.0022
INR   Rupia indiană0.0715+0.0005
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.2834+0.0022
MXN   Peso-ul mexican0.2561+0.0013
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.3885+0.0102
RSD   Dinarul sârbesc0.0405+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.4216+0.0013
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.9074+0.0034

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 15.08.2019 | Finante-Banci

    Creșteri semnificative raportate de BCR în primul semestru al anului

    BCR raportează cifre pozitive pentru perioada cuprinsă între lunile ianuarie și iulie din acest an, una dintre cele mai importante bănci de pe teritoriul româniei bucurându-se de creșteri semnificative pe majoritatea indicatorilor financiari de bază.

  • 15.08.2019 | IT&C

    Programele de tip malware afectează financiar din ce în ce mai mulți oameni

    Cercetătorii Kaspersky au descoperit recent că piața programelor de tip malware este în creștere continuă, un fenomen îngrijorător dacă este să ne gândim că nu mai puțin de 430.000 de utilizatori au fost infectați cu acest tip de viruși în primele luni ale acestui an.

  • 12.08.2019 | IT&C

    România, dublă campioană mondială la concursurile Microsoft Office Specialist

    La sfârșitul lunii iulie s-a desfășurat etapa globală a Campionatului Mondial Microsoft Office Specialist 2019. Evenimentul a avut loc în New York, Statele Unite și a reunit participanți din întreaga lume.

  • 09.08.2019 | Economie

    Lira sterlină s-ar putea deprecia semnificativ în perioada următoare

    Brexitul începe să devină din ce în ce mai vizibil pe piața valutară și implicit în economia Regatului Unit. Potrivit ultimelor analize Saxo Bank, Lira sterlină se află în cădere liberă după ce noul Prim-ministru britanic Boris Johnson s-a arătat extrem de ferm în decizia sa de a forța brexitul cu orice preț, inclusiv un „Brexit pe marginea prăpastiei”.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG