CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 25.01.2021

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Peste un an îţi vei dori să fi început astăzi.”

Karen Lamb

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 28 iulie 2010

Simbol Denumire 28.07.2010
EUR   Euro4.2531+0.0055
USD   Dolarul SUA3.2714-0.0014
XAU   Gramul de aur122.2283-2.4179
AUD   Dolarul australian2.9262-0.0337
CAD   Dolarul canadian3.1692-0.0054
CHF   Francul elveţian3.0875-0.0051
CZK   Coroana cehă0.1699+0.0008
DKK   Coroana daneză0.5707+0.0008
EGP   Lira egipteană0.5736-0.0003
GBP   Lira sterlină5.0990+0.0333
100HUF   100 Forinți maghiari1.5026+0.0121
100JPY   100 Yeni japonezi3.7218-0.0239
MDL   Leul moldovenesc0.2673+0.0003
NOK   Coroana norvegiană0.5313+0.0004
PLN   Zlotul polonez1.0627+0.0040
SEK   Coroana suedeză0.4474-0.0017
TRY   Noua lira turcească2.1660+0.0044
XDR   DST4.9455-0.0221
RUB   Rubla rusească0.1082+0.0001
BGN   Leva bulgarească2.1746+0.0028
ZAR   Randul sud-african0.4439-0.0009
BRL   Realul brazilian1.8494-0.0078
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.4825-0.0003
INR   Rupia indiană0.0700-0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.2758-0.0012
MXN   Peso-ul mexican0.2581+0.0001
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.3784-0.0289
RSD   Dinarul sârbesc0.0400-0.0002
UAH   Hryvna ucraineană0.4138-0.0004
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.8906-0.0005

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 25.01.2021 | Finante-Banci

    TransferGo numește un român la conducerea activităților sale globale de marketing

    TransferGo, una dintre cele mai mari companii din domeniul transferurilor internaționale de bani, l-a numit pe Marius Nedelcu în funcția de Chief Marketing Officer, poziție din care acesta va fi responsabil de activitățile globale de marketing ale companiei.

  • 25.01.2021 | Afaceri

    Deloitte Romania a asistat OLX Group in preluarea brokerului de credite Kiwi Finance

    OLX Group a preluat în ultima lună a anului trecut Kiwi Finance, cel mai mare broker de credite din România, de la fondul de investiții suedez, Oresa. Tranzacția a fost asistată de către deloitte România prin intermediul unei echipe de consultanță financiară formată din Radu Dumitrescu (partener coordonator), Marius Vasilescu (director), Vlad Bălan (director adjunct), Bogdan Mazilu (director adjunct) și Vlad Bucur (senior associate).

  • 22.01.2021 | Imobiliare

    Cushman & Wakefield Echinox preia administrarea proiectului de birouri Floreasca Park din Bucureşti

    Compania de consultanță imobiliară Cushman & Wakefield Echinox va administra proiectul de birouri Floreasca Park. Acesta este situat în zona Floreasca - Barbu Văcărescu din partea de nord a capitalei, fiind și cel mai mare hub de afaceri al Bucureștiului.

  • 21.01.2021 | Economie

    Coordonarea sistemelor de securitate sociala in contextul Brexit incepe sa prinda contur

    Recent, s-a semnat protocolul privind coordonarea sistemelor de securitate socială între Uniunea Europeană și Regatul Unit al Marii Britanii, înțelegere ce aduce o serie de noi provocări pentru angajatorii din statele membre ale UE. Există însă o lipsă de certitudine în ceea ce privește felul în care se vor aplica noile norme dar și în ceea ce privește modificările care apar în legătură cu lucrătorii detașați. Vestea bună este dată de faptul că mare parte din dispozițiile aplicabile în noul protocol se aliniază cu cele din regulamentul anterior, aducând astfel un plus de predictibilitate pe piața securității sociale.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG