CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 13.12.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Success comes in cans; failure in can’ts.”

Unknown

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 2 februarie 2010

Simbol Denumire 02.02.2010
EUR   Euro4.0877+0.0072
USD   Dolarul SUA2.9331-0.0027
XAU   Gramul de aur104.9797+2.8951
AUD   Dolarul australian2.5804-0.0023
CAD   Dolarul canadian2.7725+0.0328
CHF   Francul elveţian2.7768+0.0049
CZK   Coroana cehă0.1578+0.0015
DKK   Coroana daneză0.5490+0.0009
EGP   Lira egipteană0.5364-0.0003
GBP   Lira sterlină4.6679+0.0138
100HUF   100 Forinți maghiari1.5173+0.0159
100JPY   100 Yeni japonezi3.2305-0.0208
MDL   Leul moldovenesc0.2334+0.0006
NOK   Coroana norvegiană0.5011+0.0030
PLN   Zlotul polonez1.0257+0.0084
SEK   Coroana suedeză0.4045+0.0032
TRY   Noua lira turcească1.9746+0.0082
XDR   DST4.5514+0.0105
RUB   Rubla rusească0.0972+0.0005
BGN   Leva bulgarească2.0900+0.0036
ZAR   Randul sud-african0.3930+0.0067
BRL   Realul brazilian1.5886+0.0382
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.4297-0.0003
INR   Rupia indiană0.0634+0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.2529+0.0019
MXN   Peso-ul mexican0.2278+0.0030
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.0732+0.0185
RSD   Dinarul sârbesc0.04140
UAH   Hryvna ucraineană0.3630-0.0022
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.7986-0.0007

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 13.12.2019 | Economie

    Cum vor fi afectate firmele de interzicerea articolelor din plastic?

    Potrivit ultimelor date statistice, 5 grame de materiale plastice ajung săptămânal în organismul fiecărui locuitor al planetei, materiale acumulate fie din aer, apă sau hrană. Din această cauză, Consiliul Uniunii Europene, a decis să interzică o parte din aceste produse în special cele de uz zilnic începând cu luna iulie a anului 2021.

  • 12.12.2019 | HR/Cariere

    PwC: Mai mult de jumătate din companii își doresc creșterea numărului de angajați în anul care urmează

    Potrivit studiului HR Barometru derulat de către PwC în luna octombrie a acestui an, mai bine de jumătate din cele 65 de companii participante la sondaj (54%) intenționează ca în anul care urmează (2020) să crească numărul de angajați cu 11% în medie.

  • 11.12.2019 | Lifestyle

    Încrederea este cel mai important factor care influențează loialitatea față de un brand

    Potrivit unui studiu Deloitte, opt din zece consumatori, mai precis 83% din cei chestionați, consideră că încrederea este factorul emoțional cel mai important care poate influența loialitatea lor față de un brand. Studiul intitulat „2019 Exploring the value of emotions-driven engagements” enumeră factorii emoționali care determină loialitatea consumatorului față de un brand. Același studiu scoate în evidență și factorii raționali, de care se pare depinde decizia consumatorului de a începe și a încheia relația cu un brand anume.

  • 10.12.2019 | Auto

    Campania „Iarna la volan” se extinde în acest nou an cu noi mesaje dedicate pietonilor și șoferilor

    Potrivit unui sondaj realizat pe un eșantion reprezentativ de 16200 de persoane, 90% dintre pietonii români recunosc faptul că au traversat neregulamentar strada de cel puțin câteva ori în acest an. Deși 7 din 10 recunosc că acest lucru este periculos, jumătate din cei chestionați spun că încalcă regulile de circulație pentru că trecerile de pietoni sunt poziționate prea departe de locurile prin care vor să traverseze strada.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG