CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 08.07.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Never put an age limit on your dreams.”

Dara Torres, Gold Medalist, Swimming

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 2 februarie 2010

Simbol Denumire 02.02.2010
EUR   Euro4.0877+0.0072
USD   Dolarul SUA2.9331-0.0027
XAU   Gramul de aur104.9797+2.8951
AUD   Dolarul australian2.5804-0.0023
CAD   Dolarul canadian2.7725+0.0328
CHF   Francul elveţian2.7768+0.0049
CZK   Coroana cehă0.1578+0.0015
DKK   Coroana daneză0.5490+0.0009
EGP   Lira egipteană0.5364-0.0003
GBP   Lira sterlină4.6679+0.0138
100HUF   100 Forinți maghiari1.5173+0.0159
100JPY   100 Yeni japonezi3.2305-0.0208
MDL   Leul moldovenesc0.2334+0.0006
NOK   Coroana norvegiană0.5011+0.0030
PLN   Zlotul polonez1.0257+0.0084
SEK   Coroana suedeză0.4045+0.0032
TRY   Noua lira turcească1.9746+0.0082
XDR   DST4.5514+0.0105
RUB   Rubla rusească0.0972+0.0005
BGN   Leva bulgarească2.0900+0.0036
ZAR   Randul sud-african0.3930+0.0067
BRL   Realul brazilian1.5886+0.0382
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.4297-0.0003
INR   Rupia indiană0.0634+0.0001
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.2529+0.0019
MXN   Peso-ul mexican0.2278+0.0030
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.0732+0.0185
RSD   Dinarul sârbesc0.04140
UAH   Hryvna ucraineană0.3630-0.0022
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.7986-0.0007

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 08.07.2020 | Economie

    TransferGo primeste o finantare de 10 milioane dolari, dupa o crestere de peste 30% inregistrata pe timpul restrictiilor de circulatie

    Compania de transferuri internaționale rapide online, TransferGo, a primit o finanțare de 10 milioane de dolari în urma unei creșteri semnificative de peste 30% înregistrate în perioada în care s-au luat cele mai drastice măsuri de izolare socială ca urmare e pandemiei de Covid-19. Această rundă de finanțare a fost coordonată de fondurile Seventure și Vostok Emerging Finance, TransferGo ajungând în această perioadă la peste două milioane de clienți.

  • 08.07.2020 | Economie

    CJUE in cauza Vodafone: sumele percepute pentru rezilierea anticipata a contractelor sunt purtatoare de TVA

    Opinie Deloitte: Printr-o decizie emisă recent, Curtea de Justiție a Uniunii Europene a confirmat faptul că sumele compensatorii pretinse clienților și achitate de aceștia atunci când își reziliază contractele cu furnizorii de servicii înainte de termen din motive imputabile acestora, sunt supuse TVA. Este vorba despre o hotărâre luată în speța Vodafone Portugalia care completează o mai veche decizie a CJUE în cauza MEO și care a fost așteptată cu mult interes în ultima perioadă.

  • 07.07.2020 | Economie

    Accor anunță un nou hotel ibis lângă Terminalul 2 al Aeroportului Internațional Henri Coandă

    Accor a semnat recent un acord de management cu Alexandra Residence Design ce presupune deschiderea unui nou hotel sub brandul Ibis. Acesta va dispune de 144 de camere și va fi situat în apropierea viitorului Terminal 2 al aeroportului Internațional Henri Coandă, pe strada Washington, la numărul 1. Până la deschidere, firma de consultanță Est Hospitality Consulting se va ocupa de managementul operațional al proiectului, designul fiind încredințat firmei Cumulus Architecture.

  • 06.07.2020 | Economie

    Studiu international ING Bank: economii in pandemie

    Potrvit unui sondaj internațional comandat de ING, aproximativ 46% dintre românia susțin că au cheltuit mai puțin decât de obicie în perioada stării de urgență/izolare în timp ce 31% susțin că au reușit să facă și economii în această perioadă. Sunt cifre pozitive, puțin peste media europeană de 44% respectiv 30%.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG