CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 18.10.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Oamenii de succes se mişcă încontinuu. Ei fac greşeli, însă nu renunţă.”

Conrad Hilton

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 5 ianuarie 2010

Simbol Denumire 05.01.2010
EUR   Euro4.2077-0.0188
USD   Dolarul SUA2.9186-0.0215
XAU   Gramul de aur105.4552+0.2447
AUD   Dolarul australian2.6694+0.0102
CAD   Dolarul canadian2.8119-0.0131
CHF   Francul elveţian2.8345-0.0074
CZK   Coroana cehă0.1603-0.0002
DKK   Coroana daneză0.5654-0.0026
EGP   Lira egipteană0.5341-0.0027
GBP   Lira sterlină4.6690-0.0890
100HUF   100 Forinți maghiari1.5630-0.0081
100JPY   100 Yeni japonezi3.1743+0.0083
MDL   Leul moldovenesc0.2385-0.0011
NOK   Coroana norvegiană0.5118+0.0005
PLN   Zlotul polonez1.0274-0.0067
SEK   Coroana suedeză0.4123-0.0024
TRY   Noua lira turcească1.9742-0.0008
XDR   DST4.5822-0.0172
RUB   Rubla rusească0.0975-0.0001
BGN   Leva bulgarească2.1514-0.0096
ZAR   Randul sud-african0.3988-0.0015
BRL   Realul brazilian1.6958+0.0090
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.4275-0.0032
INR   Rupia indiană0.0632-0.0003
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.2559+0.0013
MXN   Peso-ul mexican0.2265-0.0007
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.1474+0.0062
RSD   Dinarul sârbesc0.0436-0.0002
UAH   Hryvna ucraineană0.3648-0.0016
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.7947-0.0058

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG