CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 18.10.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Take time to deliberate; but when the time for action arrives, stop thinking and go in.”

Napoleon Bonaparte

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 14 octombrie 2009

Simbol Denumire 14.10.2009
EUR   Euro4.2940+0.0043
USD   Dolarul SUA2.8812-0.0196
XAU   Gramul de aur98.7299-0.5014
AUD   Dolarul australian2.6369+0.0045
CAD   Dolarul canadian2.8047-0.0040
CHF   Francul elveţian2.8310+0.0030
CZK   Coroana cehă0.1661+0.0004
DKK   Coroana daneză0.5769+0.0006
EGP   Lira egipteană0.5261-0.0034
GBP   Lira sterlină4.6066+0.0338
100HUF   100 Forinți maghiari1.6069+0.0083
100JPY   100 Yeni japonezi3.2325+0.0041
MDL   Leul moldovenesc0.2585+0.0002
NOK   Coroana norvegiană0.5178+0.0026
PLN   Zlotul polonez1.0231+0.0077
SEK   Coroana suedeză0.4168+0.0028
TRY   Noua lira turcească1.9963+0.0080
XDR   DST4.5884-0.0294
RUB   Rubla rusească0.0978-0.0002
BGN   Leva bulgarească2.1955+0.0022
ZAR   Randul sud-african0.3959+0.0023
BRL   Realul brazilian1.6734+0.0093
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.4221-0.0028
INR   Rupia indiană0.0624-0.0005
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.2483+0.0001
MXN   Peso-ul mexican0.2207+0.0016
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.1398+0.0022
RSD   Dinarul sârbesc0.0461+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.3558+0.0029
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.7844-0.0054

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG