CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 06.12.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Dacă aş avea la dispoziţie opt ore pentru a tăia un copac, aş petrece şase ore ascuţind toporul.”

Abraham Lincoln

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 21 august 2009

Simbol Denumire 21.08.2009
EUR   Euro4.2298-0.0012
USD   Dolarul SUA2.9571-0.0176
XAU   Gramul de aur89.5230-0.6632
AUD   Dolarul australian2.4543-0.0203
CAD   Dolarul canadian2.7294+0.0152
CHF   Francul elveţian2.7889-0.0004
CZK   Coroana cehă0.1659+0.0005
DKK   Coroana daneză0.5682-0.0002
EGP   Lira egipteană0.5333-0.0033
GBP   Lira sterlină4.8806-0.0315
100HUF   100 Forinți maghiari1.5708+0.0093
100JPY   100 Yeni japonezi3.1513-0.0029
MDL   Leul moldovenesc0.2653-0.0034
NOK   Coroana norvegiană0.4925+0.0007
PLN   Zlotul polonez1.0276+0.0062
SEK   Coroana suedeză0.41500
TRY   Noua lira turcească1.9840-0.0105
XDR   DST4.6304-0.0276
RUB   Rubla rusească0.0930-0.0009
BGN   Leva bulgarească2.1626-0.0007
ZAR   Randul sud-african0.3752+0.0019
BRL   Realul brazilian1.6057-0.0115
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.4327-0.0027
INR   Rupia indiană0.0608-0.0003
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.2369-0.0018
MXN   Peso-ul mexican0.2300-0.0011
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.0011-0.0058
RSD   Dinarul sârbesc0.0455+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.3697-0.0023
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.8048-0.0051

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG