CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 13.12.2018

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Aim for success, not perfection. Never give up your right to be wrong, because then you will lose the ability to learn new things and move forward with your life. Remember that fear always lurks behind perfectionism.”

David M. Burns

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 21 august 2009

Simbol Denumire 21.08.2009
EUR   Euro4.2298-0.0012
USD   Dolarul SUA2.9571-0.0176
XAU   Gramul de aur89.5230-0.6632
AUD   Dolarul australian2.4543-0.0203
CAD   Dolarul canadian2.7294+0.0152
CHF   Francul elveţian2.7889-0.0004
CZK   Coroana cehă0.1659+0.0005
DKK   Coroana daneză0.5682-0.0002
EGP   Lira egipteană0.5333-0.0033
GBP   Lira sterlină4.8806-0.0315
100HUF   100 Forinți maghiari1.5708+0.0093
100JPY   100 Yeni japonezi3.1513-0.0029
MDL   Leul moldovenesc0.2653-0.0034
NOK   Coroana norvegiană0.4925+0.0007
PLN   Zlotul polonez1.0276+0.0062
SEK   Coroana suedeză0.41500
TRY   Noua lira turcească1.9840-0.0105
XDR   DST4.6304-0.0276
RUB   Rubla rusească0.0930-0.0009
BGN   Leva bulgarească2.1626-0.0007
ZAR   Randul sud-african0.3752+0.0019
BRL   Realul brazilian1.6057-0.0115
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.4327-0.0027
INR   Rupia indiană0.0608-0.0003
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.2369-0.0018
MXN   Peso-ul mexican0.2300-0.0011
NZD   Dolarul neo-zeelandez2.0011-0.0058
RSD   Dinarul sârbesc0.0455+0.0001
UAH   Hryvna ucraineană0.3697-0.0023
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.8048-0.0051

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Cursbnr.ro foloseşte fişiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru. Te informăm că ne-am actualizat politicile cu cele mai recente modificări propuse de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege conținutul Politicii de Cookie.

AM ÎNTELES

Prin continuarea navigării pe site-ul nostru confirmi acceptarea utilizării fişierelor de tip cookie conform Politicii de Cookie. Nu uita totuși că poți modifica în orice moment setările acestor fişiere cookie urmând instrucțiunile din Politica de Cookie.

Politica de Confidențialitate | Politica de Cookie