CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 16.08.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Succesul nu constă în a nu face niciodată greșeli, ci a nu face niciodată aceeași greșeală a doua oară.”

George Bernard Shaw

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 18 mai 2009

Simbol Denumire 18.05.2009
EUR   Euro4.1760-0.0163
USD   Dolarul SUA3.0999+0.0079
XAU   Gramul de aur92.7204+0.7828
AUD   Dolarul australian2.3415+0.0045
CAD   Dolarul canadian2.6439+0.0096
CHF   Francul elveţian2.7614-0.0266
CZK   Coroana cehă0.1550-0.0005
DKK   Coroana daneză0.5609-0.0020
EGP   Lira egipteană0.5515+0.0010
GBP   Lira sterlină4.7240+0.0344
100HUF   100 Forinți maghiari1.4581+0.0041
100JPY   100 Yeni japonezi3.2386-0.0202
MDL   Leul moldovenesc0.2734-0.0011
NOK   Coroana norvegiană0.4751+0.0001
PLN   Zlotul polonez0.9330-0.0013
SEK   Coroana suedeză0.3941+0.0021
TRY   Noua lira turcească1.9890+0.0168
XDR   DST4.6907+0.0011
RUB   Rubla rusească0.0963+0.0001
BGN   Leva bulgarească2.1351-0.0084
ZAR   Randul sud-african0.3589-0.0016
BRL   Realul brazilian1.4668-0.0159
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.4540+0.0011
INR   Rupia indiană0.0647+0.0023
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.2461+0.0001
MXN   Peso-ul mexican0.2340+0.0005
NZD   Dolarul neo-zeelandez1.8235+0.0025
RSD   Dinarul sârbesc0.0443-0.0002
UAH   Hryvna ucraineană0.4056+0.0011
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.8438+0.0022

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 15.08.2019 | Finante-Banci

    Creșteri semnificative raportate de BCR în primul semestru al anului

    BCR raportează cifre pozitive pentru perioada cuprinsă între lunile ianuarie și iulie din acest an, una dintre cele mai importante bănci de pe teritoriul româniei bucurându-se de creșteri semnificative pe majoritatea indicatorilor financiari de bază.

  • 15.08.2019 | IT&C

    Programele de tip malware afectează financiar din ce în ce mai mulți oameni

    Cercetătorii Kaspersky au descoperit recent că piața programelor de tip malware este în creștere continuă, un fenomen îngrijorător dacă este să ne gândim că nu mai puțin de 430.000 de utilizatori au fost infectați cu acest tip de viruși în primele luni ale acestui an.

  • 12.08.2019 | IT&C

    România, dublă campioană mondială la concursurile Microsoft Office Specialist

    La sfârșitul lunii iulie s-a desfășurat etapa globală a Campionatului Mondial Microsoft Office Specialist 2019. Evenimentul a avut loc în New York, Statele Unite și a reunit participanți din întreaga lume.

  • 09.08.2019 | Economie

    Lira sterlină s-ar putea deprecia semnificativ în perioada următoare

    Brexitul începe să devină din ce în ce mai vizibil pe piața valutară și implicit în economia Regatului Unit. Potrivit ultimelor analize Saxo Bank, Lira sterlină se află în cădere liberă după ce noul Prim-ministru britanic Boris Johnson s-a arătat extrem de ferm în decizia sa de a forța brexitul cu orice preț, inclusiv un „Brexit pe marginea prăpastiei”.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG