CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 18.10.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Oamenii de succes se mişcă încontinuu. Ei fac greşeli, însă nu renunţă.”

Conrad Hilton

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 7 aprilie 2009

Simbol Denumire 07.04.2009
EUR   Euro4.1684+0.0135
USD   Dolarul SUA3.1407+0.0697
XAU   Gramul de aur88.7709+1.8855
AUD   Dolarul australian2.2287+0.0259
CAD   Dolarul canadian2.5239+0.0193
CHF   Francul elveţian2.7405+0.0200
CZK   Coroana cehă0.1565-0.0006
DKK   Coroana daneză0.5596+0.0018
EGP   Lira egipteană0.5586+0.0123
GBP   Lira sterlină4.5925+0.0121
100HUF   100 Forinți maghiari1.3982-0.0227
100JPY   100 Yeni japonezi3.1295+0.0973
MDL   Leul moldovenesc0.2801-0.0030
NOK   Coroana norvegiană0.4721-0.0010
PLN   Zlotul polonez0.9272-0.0152
SEK   Coroana suedeză0.3835-0.0032
TRY   Noua lira turcească1.9493-0.0179
XDR   DST4.6422-0.0004
RUB   Rubla rusească0.0937+0.0011
BGN   Leva bulgarească2.1312+0.0068
ZAR   Randul sud-african0.3424+0.0009
BRL   Realul brazilian1.4153+0.0256
CNY   Renminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.4594+0.0100
INR   Rupia indiană0.0628+0.0015
100KRW   100 Woni sud-coreeni0.2382+0.0036
MXN   Peso-ul mexican0.2262-0.0008
NZD   Dolarul neo-zeelandez1.8101-0.0169
RSD   Dinarul sârbesc0.0448+0.0005
UAH   Hryvna ucraineană0.3854+0.0097
AED   Dirhamul Emiratelor
Arabe
0.8551+0.0190

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG