CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 14.12.2018

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Aim for success, not perfection. Never give up your right to be wrong, because then you will lose the ability to learn new things and move forward with your life. Remember that fear always lurks behind perfectionism.”

David M. Burns

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 27 mai 2008

Simbol Denumire 27.05.2008
EUR   Euro3.6731+0.0033
USD   Dolarul SUA2.3307+0.0014
XAU   Gramul de aur69.1789-0.0187
AUD   Dolarul australian2.2401+0.0066
CAD   Dolarul canadian2.3568+0.0029
CHF   Francul elveţian2.2701-0.0009
CZK   Coroana cehă0.1461-0.0002
DKK   Coroana daneză0.4924+0.0005
EGP   Lira egipteană0.4349-0.0003
GBP   Lira sterlină4.6049-0.0008
100HUF   100 Forinți maghiari1.5046-0.0013
100JPY   100 Yeni japonezi2.2424-0.0103
MDL   Leul moldovenesc0.2262+0.0001
NOK   Coroana norvegiană0.4660+0.0009
PLN   Zlotul polonez1.0805+0.0020
SEK   Coroana suedeză0.3957+0.0015
TRY   Noua lira turcească1.8683+0.0030
XDR   DST3.8111+0.0035
RUB   Rubla rusească0.0990+0.0001
BGN   Leva bulgarească1.8780+0.0017
SKK   Coroana slovacă0.1181+0.0003

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Cursbnr.ro foloseşte fişiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru. Te informăm că ne-am actualizat politicile cu cele mai recente modificări propuse de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege conținutul Politicii de Cookie.

AM ÎNTELES

Prin continuarea navigării pe site-ul nostru confirmi acceptarea utilizării fişierelor de tip cookie conform Politicii de Cookie. Nu uita totuși că poți modifica în orice moment setările acestor fişiere cookie urmând instrucțiunile din Politica de Cookie.

Politica de Confidențialitate | Politica de Cookie