CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 24.02.2021

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Unele dintre cele mai mari provocări din relații provin din faptul că majoritatea oamenilor intră într-o relație pentru a obține ceva: încearcă să găsească pe cineva care îi face să se simtă bine. În realitate, singura modalitate de a trăi o relație este dacă vă vedeți relația dvs. ca un loc de dăruire și nu un loc de luat.”

Anthony Robbins

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 27 decembrie 2007

Simbol Denumire 27.12.2007
EUR   Euro3.5282+0.0609
USD   Dolarul SUA2.4327+0.0241
XAU   Gramul de aur64.3801+1.6206
AUD   Dolarul australian2.1219+0.0229
CAD   Dolarul canadian2.4732+0.0358
CHF   Francul elveţian2.1148+0.0316
CZK   Coroana cehă0.1325+0.0019
DKK   Coroana daneză0.4732+0.0086
EGP   Lira egipteană0.4394+0.0025
GBP   Lira sterlină4.8418+0.0692
100HUF   100 Forinți maghiari1.3885+0.0227
100JPY   100 Yeni japonezi2.1279+0.0177
MDL   Leul moldovenesc0.2170+0.0037
NOK   Coroana norvegiană0.4399+0.0072
PLN   Zlotul polonez0.9760+0.0147
SEK   Coroana suedeză0.3730+0.0069
TRY   Noua lira turcească2.0658+0.0360
XDR   DST3.8282+0.0599
RUB   Rubla rusească0.0986+0.0012
BGN   Leva bulgarească1.8039+0.0311
SKK   Coroana slovacă0.1049+0.0015

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 23.02.2021 | Economie

    86% dintre afacerile de familie anticipează că, până în 2022, ratele de creștere vor reveni la nivelul anterior pandemiei

    Potrivit sondajului „Family Business Survey” realizat de PwC la nivel global, proprietarii afacerilor mici de familie sunt optimiști cu privire la evoluția companiilor pe care le conduc în perioada imediat următoare, 88% dintre aceștia anticipând o revenire la ratele de creștere de dinainte de pandemie până în anul 2022. Sunt estimări cât se poate de optimiste în contextul în care în plină criză sanitară, doar 28% dintre respondenți au prevăzut creșteri ale vânzărilor pentru acest an, în vreme ce 46% s-au așteptat la scăderi.

  • 22.02.2021 | Imobiliare

    Poate deveni sectorul imobiliar un vector de creștere pentru investițiile străine directe?

    Sectorul imobiliar este extrem de atractiv pentru investițiile străine directe dar și unul dintre cei mai importanți cinci vectori de dezvoltare ai acestora, încă de la începutul acestui secol. Majoritatea investitorilor din sectorul imobiliar românesc sunt străini, cu puține excepții, cum ar fi cea a fraților Pavăl, deținătorii Dedeman.

  • 22.02.2021 | Diverse

    OLX si ING: 5 sfaturi pentru protecția consumatorilor, de Ziua Siguranței pe Internet

    OLX, în parteneriat cu ING Bank România, a marcat ziua siguranței pe Internet (9 februarie) lansând o nouă campanie de conștientizare și informare a populației menită să ajute consumatorii care se pot afla în situații critice pe parcursul tranzacțiilor online.

  • 19.02.2021 | Economie

    An record la XTB Romania: Triplarea numarului de clienti si a rulajelor in 2020

    Comparativ cu anul 2019, casa de brokeraj XTB anunță o creștere de 205% a numărului de clienți noi și o creștere de 209% a rulajelor pentru anul 2020. În același timp, oferta optimizată a companiei în combinație cu evenimentele care au mișcat efectiv piața anul trecut, atrăgând de patru ori mai multe fonduri față de anul 2019, depunerile clienților crescând în această perioadă cu 280%.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG