CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 31.03.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Dacă aş avea la dispoziţie opt ore pentru a tăia un copac, aş petrece şase ore ascuţind toporul.”

Abraham Lincoln

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 27 decembrie 2007

Simbol Denumire 27.12.2007
EUR   Euro3.5282+0.0609
USD   Dolarul SUA2.4327+0.0241
XAU   Gramul de aur64.3801+1.6206
AUD   Dolarul australian2.1219+0.0229
CAD   Dolarul canadian2.4732+0.0358
CHF   Francul elveţian2.1148+0.0316
CZK   Coroana cehă0.1325+0.0019
DKK   Coroana daneză0.4732+0.0086
EGP   Lira egipteană0.4394+0.0025
GBP   Lira sterlină4.8418+0.0692
100HUF   100 Forinți maghiari1.3885+0.0227
100JPY   100 Yeni japonezi2.1279+0.0177
MDL   Leul moldovenesc0.2170+0.0037
NOK   Coroana norvegiană0.4399+0.0072
PLN   Zlotul polonez0.9760+0.0147
SEK   Coroana suedeză0.3730+0.0069
TRY   Noua lira turcească2.0658+0.0360
XDR   DST3.8282+0.0599
RUB   Rubla rusească0.0986+0.0012
BGN   Leva bulgarească1.8039+0.0311
SKK   Coroana slovacă0.1049+0.0015

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 31.03.2020 | Bursa

    Frica este inlocuita de stabilitate nervoasa - analiza Saxo Bank

    În contextul creat de pandemia de Coronavirus, companiile caută soluții eficiente pentru a se adapta fie la reducerea activității, fie la oprirea temporară a acesteia. Acestea cunosc nevoia imediată de a-și proteja angajații, fiind conștienți de faptul că până nu demult majoritatea se confruntau cu o lipsă acută de personal.

  • 31.03.2020 | HR/Cariere

    Opinie Reff & Asociatii: Protectia datelor personale ale angajatilor in lupta impotriva COVID-19

    Activitățile obișnuite din cadrul unei companii au devenit în ultima perioadă o provocare în contextul pandemiei cauzate de noul Coronavirus. Nimeni nu își dorește însă ca economia să se oprească însă respectarea dreptului la protecția datelor personale pentru angajați trebuie să rămână o problemă de prim interes atunci când companiile iau măsuri menite să impiedice ori să minimalizeze impactul virusului asupra lor.

  • 30.03.2020 | Finante-Banci

    In ultimele 2 saptamani, NETOPIA Payments a refuzat sa inroleze zeci de comercianti care vand in conditii neconforme

    Netopia Payments a efectuat în ultimele două săptămâni o serie de verificări în urma cererilor primite din partea clienților. În urma acestora, compania a refuzat înregistrarea în platforma pe care o gestionează, comercianților care vând în condiții suspecte produse aflate la mare căutare în contextul pandemiei de Covid-19 dar și comercianților neautorizați.

  • 30.03.2020 | Finante-Banci

    Patria Bank anunță măsuri de solidaritate față de medici și program redus în sucursale

    Marile companii locale dar și din lume, au anunțat în ultima perioadă o serie de măsuri menite să combată ori să lupte cu epidemia cauzată de noul Coronavirus. Patria Bank, urmează la rândul său acest trend, anunțând la rândul său măsuri aplicable la nivelul rețelei de sucursale dar și în ceea ce privește implicarea directă în comunitate.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG