CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 07.07.2020

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“For success, attitude is equally as important as ability.”

Harry F. Banks

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 22 ianuarie 2007

Simbol Denumire 22.01.2007
EUR   Euro3.3796-0.0028
USD   Dolarul SUA2.6099-0.0011
XAU   Gramul de aur53.2632+0.4883
AUD   Dolarul australian2.0588+0.0036
CAD   Dolarul canadian2.2228-0.0014
CHF   Francul elveţian2.0879-0.0008
CZK   Coroana cehă0.1215-0.0003
DKK   Coroana daneză0.4534-0.0003
EGP   Lira egipteană0.4579+0.0004
GBP   Lira sterlină5.1499+0.0040
100HUF   100 Forinți maghiari1.3431-0.0008
100JPY   100 Yeni japonezi2.1460-0.0062
MDL   Leul moldovenesc0.1998-0.0001
NOK   Coroana norvegiană0.4047-0.0003
PLN   Zlotul polonez0.8798+0.0016
SEK   Coroana suedeză0.3704-0.0008
TRY   Noua lira turcească1.8487+0.0069
XDR   DST3.8945-0.0109

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 07.07.2020 | Economie

    Accor anunță un nou hotel ibis lângă Terminalul 2 al Aeroportului Internațional Henri Coandă

    Accor a semnat recent un acord de management cu Alexandra Residence Design ce presupune deschiderea unui nou hotel sub brandul Ibis. Acesta va dispune de 144 de camere și va fi situat în apropierea viitorului Terminal 2 al aeroportului Internațional Henri Coandă, pe strada Washington, la numărul 1. Până la deschidere, firma de consultanță Est Hospitality Consulting se va ocupa de managementul operațional al proiectului, designul fiind încredințat firmei Cumulus Architecture.

  • 06.07.2020 | Economie

    Studiu international ING Bank: economii in pandemie

    Potrvit unui sondaj internațional comandat de ING, aproximativ 46% dintre românia susțin că au cheltuit mai puțin decât de obicie în perioada stării de urgență/izolare în timp ce 31% susțin că au reușit să facă și economii în această perioadă. Sunt cifre pozitive, puțin peste media europeană de 44% respectiv 30%.

  • 03.07.2020 | Economie

    Opinie Deloitte: Liberalizarea pietei de gaze naturale – camp de batalie electorala?

    Începând cu data de 1 iulie, a intrat în vigoare și mult discutată liberalizare a pieței gazelor naturale. Potrivit lui Dan Bădin, Partener Servicii Fiscale la Deloitte România, această decizie a fost adoptată însă pe repede înainte, fără a fi analizat impactul acesteia asupra mediului economic, fără a fi consultat mediul de afaceri, fără a se fi luat în considerare predictibilitatea în această perioadă și așa dominată de multe incertitudini și probleme de natură economică.

  • 02.07.2020 | Finante-Banci

    Platile online cu carduri Visa in Romania au crescut cu peste 50% odata cu avantul comertului online in pandemia Covid-19

    Deși multe sectoare ale economiei au avut de suferit în perioada pandemiei de Covid-19, procesatorii de plăți online pe de altă parte, s-au bucurat de un avânt neașteptat în ultimele luni. Siliți de măsurile de carantină, de izolare sau uneori pur și simplu din precauție, românii au optat din ce în ce mai mult pentru plățile online în detrimentul celor cash, directe.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG