CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 23.07.2021

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“The question isn’t who is going to let me; it’s who is going to stop me.”

Ayn Rand

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 27 aprilie 2006

Simbol Denumire 27.04.2006
EUR   Euro3.4749+0.0019
USD   Dolarul SUA2.7939-0.0033
XAU   Gramul de aur57.1855+0.4564
AUD   Dolarul australian2.1024+0.0177
CAD   Dolarul canadian2.4765+0.0081
CHF   Francul elveţian2.1979-0.0043
CZK   Coroana cehă0.1222+0.0001
DKK   Coroana daneză0.4658+0.0003
EGP   Lira egipteană0.4858-0.0009
GBP   Lira sterlină4.9873-0.0019
100HUF   100 Forinți maghiari1.3107+0.0027
100JPY   100 Yeni japonezi2.4383+0.0090
MDL   Leul moldovenesc0.2151-0.0010
NOK   Coroana norvegiană0.4463+0.0022
PLN   Zlotul polonez0.8977+0.0050
SEK   Coroana suedeză0.3724-0.0001
TRY   Noua lira turcească2.1068-0.0008
XDR   DST4.0871+0.0016

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 23.07.2021 | Economie

    Opinie Deloitte: Impozitul minim pe profit la nivel global - importanta victorie de etapa

    Prezentat drept cel mai important acord privind fiscalitatea internațională, acordul obținut în cadrul Organizației pentru Cooperare și Dezvoltare Economică (OCDE) stabilește un impozit pe profit minim la nivel global pentru marile companii într-un cuantum de 15%. Înțelegerea semnată de reprezentanți ai peste 130 de state și susținută prin acorduri recente obținute la nivelul G8 și apoi G20.

  • 22.07.2021 | Auto

    Raport PwC: Piața auto din Europa dă semne că își va reveni din a doua jumătate a acestui an

    Impactul pandemiei de Covid-19 a fost unul major pentru piața auto europeană care continuă să se lupte încă cu efectele crizei economice și sanitare cauzate de aceasta. Pe de altă parte, sunt de așteptat semne de recuperare în a doua jumătate a acestui an când consumatorii ar putea începe să cheltuie economiile făcute pe timp de pandemie.

  • 22.07.2021 | Economie

    Opinie Deloitte: Cum a modificat pandemia preferintele consumatorilor si regulile campaniilor promotionale?

    Comerțul și industria bunurilor de larg consum s-au văzut nevoite în ultima perioadă, în contextul pandemiei de Covid-19 să își schimbe strategiile de marketing și vânzări astfel încât să se poată adapta la noile cerințe de piață și la preferințele consumatorilor care s-au schimbat semnificativ în ultimul an, aceștia devenind mult mai preocupați de sănătate, de siguranța la locul de muncă, de calitatea vieții ori de stabilitatea financiară.

  • 21.07.2021 | Economie

    Sondaj PwC: Trei sferturi dintre consumatori ar întrerupe relația cu companiile care nu tratează bine angajații, mediul înconjurător sau comunitatea

    Potrivit sondajului „Consumer Intelligence on ESG” realizat de PwC la nivel global, 83% dintre consumatorii care au participat la acesta sunt de părere că firmele ar trebui să fie mai proactive și mult mai preocupate de politicile de mediu, sociale sau de guvernanță corporativă. Mai mult, 76% dintre aceștia, adică mai bine de trei sferturi, susțin că vor întrerupe relațiile cu companiile care nu tratează bine mediul înconjurător, comunitatea sau proprii angajați.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG