CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 26.06.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“The secret of success in life is for a man to be ready for his opportunity when it comes.”

Benjamin Disraeli

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 1 februarie 2006

Simbol Denumire 01.02.2006
EUR   Euro3.6138-0.0013
USD   Dolarul SUA2.9839-0.0035
XAU   Gramul de aur54.3288-0.3904
AUD   Dolarul australian2.2522+0.0016
CAD   Dolarul canadian2.6141+0.0082
CHF   Francul elveţian2.3262-0.0003
CZK   Coroana cehă0.12740
DKK   Coroana daneză0.4841-0.0003
EGP   Lira egipteană0.5203-0.0008
GBP   Lira sterlină5.2988+0.0043
100HUF   100 Forinți maghiari1.4379+0.0055
100JPY   100 Yeni japonezi2.5346-0.0154
MDL   Leul moldovenesc0.2315-0.0001
NOK   Coroana norvegiană0.4490+0.0024
PLN   Zlotul polonez0.9486+0.0046
SEK   Coroana suedeză0.3912-0.0006
TRY   Noua lira turcească2.2529+0.0016
XDR   DST4.3104-0.0091

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

  • 26.06.2019 | Finante-Banci

    Apple Pay a fost integrat în aplicația FlixBus iOS și este disponibil pentru clienții din România

    Începând de azi, 26 iunie 2019, seria de inovații lansate de către operatorul de servicii de mobilitate FlixBus continuă cu includerea serviciilor Apple Pay în aplicația dedicată. Plățile efectuate cu ajutorul telefoanelor mobile Apple vor deveni astfel mai simple, mai sigure și mai convenabile.

  • 26.06.2019 | Finante-Banci

    Apple Pay este disponibil acum și în România

    Cunoscutul sistem de plăți disponibil pentru clienții Apple și implicit posesorii de iPhone care asigură siguranța, confidențialitatea și rapiditatea plăților electronice este acum disponibil și în România, lansarea sa oficială fiind deja anunțată de câțiva dintre cei mai importanți procesatori de plăți autohtoni.

  • 26.06.2019 | Finante-Banci

    Începând cu 1 ianuarie 2020, Ilinka Kajgana va deveni noul Chief Risk Officer al BCR

    Ilinka Kajgana, șefa departamentului de Management Strategic al Riscului din cadrul Erste Bank Austria, va prelua de la 1 ianuarie 2020 poziția de Chief Risck Offier al Băncii Comerciale Române, înlocuindu-le pe Michale Beitz are după mai bine de 30 de ani alături de Erste Group a decis să se retragă din activitatea profesională.

  • 25.06.2019 | Economie

    Piața obligațiunilor, încredere sporită în neutralitatea Fed

    În urma atitudinii împăciuitoare adoptate în ultima vreme de către Mario Draghi de la Banca Centrală Europeană, piața obligațiunilor se așteaptă la o atitudine similară din partea lui Jay Powell de la rezerva federală americană, deschizând astfel calea către o reducere a dobânzii în SUA începând de luna viitoare.

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG