CONVERTOR RAPID

Foloseşte cursul bnr din 06.12.2019

EUR

Calculator TVA

Afișează separator mii în rezultate ( , )
Afișează patru zecimale în rezultat

Citatul zilei

“Dacă aş avea la dispoziţie opt ore pentru a tăia un copac, aş petrece şase ore ascuţind toporul.”

Abraham Lincoln

Arhiva Curs Bnr

Curs valutar (exprimat in RON) comunicat in data de 16 decembrie 2005

Simbol Denumire 16.12.2005
EUR   Euro3.6632+0.0158
USD   Dolarul SUA3.0520+0.0181
XAU   Gramul de aur49.3387+0.3166
AUD   Dolarul australian2.2773+0.0033
CAD   Dolarul canadian2.6407+0.0151
CHF   Francul elveţian2.3692+0.0030
CZK   Coroana cehă0.1264+0.0005
DKK   Coroana daneză0.4916+0.0022
EGP   Lira egipteană0.5315+0.0034
GBP   Lira sterlină5.4057+0.0304
100HUF   100 Forinți maghiari1.4465+0.0036
100JPY   100 Yeni japonezi2.6267+0.0145
MDL   Leul moldovenesc0.2373-0.0010
NOK   Coroana norvegiană0.4592+0.0018
PLN   Zlotul polonez0.9455-0.0027
SEK   Coroana suedeză0.3858-0.0009
TRY   Noua lira turcească2.2612+0.0125
XDR   DST4.4091+0.0384

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Inapoi la Arhiva Curs Bnr

Ultimele știri Bank News

Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG